Deprem Travma Psikolojisi

Yetişkinler okuma yazmayı oyunla öğrenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve AÇEV'in iş birliğiyle okuma yazma eğitimleri, bilgisayarla uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Yetişkinler okuma yazmayı oyunla öğrenecek

Milli Eğitim Bakanlığı  (MEB) ve AÇEV'in iş birliğiyle okuma yazma eğitimleri, bilgisayarla uzaktan  eğitim yoluyla verilecek.

AÇEV tarafından geliştirilen, okuma yazma bilmeyenler için başlatılacak  yeni uygulama, MEB ve AÇEV arasında imzalanan protokolle önümüzdeki günlerde  hayata geçirilecek. Eğitim hayatına geri dönmek isteyenlerle okuryazarlık sınavına  hazırlananların elektronik ortam üzerinde bir araya gelmesini amaçlayan projeyle  kursiyerler bilgisayar eğitimi de alacak. Programın içeriği ve alıştırmaları, okuma-yazma becerisi çok az olan  kullanıcıların kolayca kullanabilmesine imkan veriyor. Sistemde “metin  seslendirme” fonksiyonu olduğu için kursiyerler kendi yazdıkları metinleri  duyabiliyor. Eğitim programında okuma yazma, matematik ve okula hazırlık gibi  birbirinden farklı konular bulunuyor.

 “TEMEL BİLGİSAYAR BECERİLERİ DE GELİŞECEK”

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Kemal Biçerli, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, AÇEV ile imzaladıkları iş birliği protokolünün Bilgisayar Tabanlı  Okuryazarlık Programı (BİTOP) uygulamasını içerdiğini bildirdi. Okuma yazma bilmeyenlerin çoğunun evinde bilgisayar olduğunun  belirlendiğini anlatan Biçerli, “AÇEV, bu düşünceden hareketle hem temel  bilgisayar becerilerini geliştiren hem de okuma yazmayı oyun şekilde öğreten  ilginç bir program hazırlamış” dedi. Projenin öncelikle pilot olarak uygulanacağını belirten Biçerli, ilk  denemelerin ise halk eğitim merkezlerindeki bilgi işlem sınıflarında yapıldığını  kaydetti. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al