Yeşil Çay Sağlıklı mı? Yeşil Çay Ömrü Uzatır mı?

Yeşil Çay Sağlıklı mı? Yeşil Çay Ömrü Uzatır mı? Yeşil Çay İçenler içmeyenlere göre daha Uzun Yaşayabilir mi? Yeşil çayı nasıl tüketmeli? Yeşil çayı ne kadar tüketmeli?

Yeşil Çay Sağlıklı mı? Yeşil Çay Ömrü Uzatır mı?

Yeşil çaylarını seven insanlar da daha uzun, sağlıklı yaşamın tadını çıkarabilirler.  Araştırmacılar, izledikleri 100.000'den fazla Çinli yetişkinden, haftada en az üç kez yeşil çay içenlerin önümüzdeki yedi yıl içinde kalp krizi veya felç geçirme olasılığının daha düşük olduğunu buldular.

Yeşil çay içenler diğer yollardan tüketici olmayanlardan farklı olabilir.  Saint Louis Üniversitesi'nde beslenme profesörü yardımcısı olan Whitney Linsenmeyer, çay içenlerin (her türlü çay) içmeyenlerden daha sağlıklı diyetlere sahip olduğunu buldu.

Günde üç bardak yeşil çay içenlerin sekiz hafta boyunca kilo, kan basıncı, kan şekeri ve kolesterolde iyileşme gördüğü açıklandı.

WEBMD

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kullandığınız çay poşetlerinin çay demlemekten daha fazla alanda kullanılacağını biliyor musunuz? Çayınızı içtikten sonra çay poşetlerini cilt bakımın
  • Kendine özel belirgin bir belirtisi olmayan HIV virüsü, tanı ve tedavisinde geç kalınması durumunda son evrede AIDS’e dönüşüyor.
  • Biyolojik yaşlanma; yaşlanmanın, vücuttaki çeşitli hücrelere ve dokulara kademeli olarak hasar biriktirirken gerçekleşmesidir. Fizyolojik veya fonksiy
  • Bağışıklık sistemi, patojenlere ve diğer zararlı mikroorganizmalara karşı ilk savunma hattıdır. Bağışıklık gerektiği gibi çalıştığında sizi sağlıklı t
  • Balgam, hasta olduğunuzda boğazınızın arkasında asılı kalan kalın, yapışkan maddedir. Balgam, akciğerlerde ve alt solunum yollarında üretilen bir muku
  • Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet hastalığı, ülkemizde ve dünyada en sık rastlanan kronik hastalıklar arasında yer alıyor.
  • Randevu Al