Yeni yıla yalnız girdiyseniz...

İşte yalnızlıkla baş etmek için 8 basit ipucu.

Yeni yıla yalnız girdiyseniz...

BİSİKLETE BİNİN

Bisiklete binmek etrafı görmek için rahatlatıcı, eğlendirici ve harika bir yoludur. Mikro eylem: Arkadaşlarla veya aileyle bisiklet macerası planlayın. Örneğin, bisiklet turuna katılın, parkta piknik yapın veya bölgedeki kafeleri gezin.

GÜNLÜK YAZIN

Yazmak güçlü bir araçtır. Yalnızlık dahil birçok duyguyu tanımlamanıza yardımcı olabilir. Yalnız hissediyorsanız yazmaya başlayın. Duygularınızı kağıda dökün ve yaşamınızda bağlantı hissini nasıl yaratabileceğinizi kendinize sormakla başlayın. Önemli olan şeylere odaklanın. Mikro eylem: Günlüğünüz yoksa hemen edinin. Düşüncelerinizi beslemek ve yaşamınızı iyileştirmek için fikirlerinizi, hislerinizi ve eylem unsurlarınızı yazmak için kullanın.

GERÇEK BİR YEMEK PİŞİRİN

İyi bir yemek pişirmek meditasyon deneyimi olabilir. Düşüncelerinize kafa yormak ve kendinizi tarife kaptırmak büyük bir fırsattır. Yemek pişirmek akşam yemeği randevusu için de mükemmel bir mazerettir. Sevdiğiniz birine akşam yemeği yapmak anlamlı bir bağlantı yaratmak için mükemmel bir yoldur. Yalnız yemek yemeyin. Bir arkadaşla yemek yemek daha eğlencelidir. Hem daha yavaş ve az yersiniz. Mikro eylem: Düzenli olarak yemek pişirir misiniz? Pişirmiyorsanız bunu rutininizin bir parçası haline getirin. Tarif bulabileceğiniz birçok web sitesi var.

YALNIZLIKLA BAŞ ETMEK İÇİN 8 BASİT İPUCU

FOTOĞRAF ÇEKİN

Fotoğraf çekmek, yaşamdaki ayrıntıları fark etmenin bir yoludur. Sizi daha az yalnız hissettirir. Dünya güzellikle canlıdır ve sunduğu birçok şey vardır. Dikkat etmemiz için yavaşlamamız gerekir. Mikro eylem: Fotoğraf makineniz varsa her yere götürüp fotoğraf çekmeye başlayın. Fotoğraf makineniz yoksa günlüğünüze çizim yapmayı deneyin.

TOPLULUKLARLA İLETİŞİM KURUN

Hobilerinizle ilgili veya hayır işleri yapan derneklere katılabilirsiniz. Hem zamanınızı iyi değerlendirdiğinizi hissedersiniz hem de yeni, ilginç insanlarla tanışabilirsiniz. Mikro eylem: Topluluğunuzda dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ne yapıyorsunuz? Komitelerde mi oturuyorsunuz, yerel organizasyonlarda gönüllü mü oluyorsunuz.

İYİ BİR KİTAP OKUYUN

Kütüphaneye gidin ve iyi bir kitap alın. Okumak, başka bir dünyaya kaçmanın veya son projeniz için azar azar yaratıcı proje toplamanın iyi bir yoludur. Böylece kendinizi eğitebilir, zamanınızı sağlıklı biçimde kullanmak için ilham alabilirsiniz. Mikro eylem: Kütüphane kartınız yoksa edinip okumaya başlayın. Her hafta en az bir kitap okumayı kişisel hedef haline getirin. Haftada bir kitap okumak çok ağır gelirse ayda bir kitap okumayı deneyin.

DURGUN OLUN VE HİÇBİR ŞEY YAPMAYIN

Meşgul olmak bu kültürde bir başarı olma işaretidir. Ama bu acelenin sebebi ne? Oradan oraya koşuştururken güzel bir sanat mı yaratıyoruz? Herkes bu kadar meşgulken başkalarıyla anlamlı ilişki nasıl kurabiliriz? Yavaşlayın ve acele etmeyin. Oradan oraya koşuşturmak üretkenliğin karşıtı olabilir. Meşgul olmak bazen amaç hissimizi aşındırarak değersiz ve yalnız hissetmemize neden olabilir. Mikro eylem: Meditasyona günde 10 dakika ayırın. Kendinizi toplantılara veya projelere aşırı bağladıysanız sizin için önemli olan şeyleri bir daha gözden geçirin

BİR ARKADAŞA KAHVE VEYA ÇAYA ÇIKIN

Kendinizi konfor bölgenizden çıkarın. Yeni arkadaşlarla kahveye ve çaya çıkın. Başkalarıyla bağlantı kurmak ve evinizden çıkmak için harika bir yöntemdir. Mikro eylem: Bir arkadaşınızı arayın ve kahve ya da çay planı yapın.

YAZARKAFE

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Pandeminin getirdiği gündem yoğunluğu ile birlikte kendilerini her şeyi bilen olarak ortaya koyan kişilerle sürekli karşılaşma durumu ortaya çıktı.
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Enerjiyi düşüren davranışların başında karşı tarafı kırmamak için ‘hayır’ diyememenin geldiğini vurgulayan uzmanlar, kişisel algılamaların da olumsuz
  • Randevu Al