Yazın burun estetiği yapılır mı?

Yaz ayları yaklaştığında en sık sorulan sorulardan biri de “yazın burun estetiği ameliyatı yapılır mı?” Hafızadan kolay silinen bu cevap, yazın yaklaşmasıyla birlikte burun estetiği uzmanlarına sık sık sorulmaya başlandı.

Yazın burun estetiği yapılır mı?
Paylaş:

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Eyüp Bozkurt burun estetiğini yazın yaptırmanın tıbbi olarak bir sıkıntısı olmadığını  sadece güneş gözlüğü takma zorluğu olduğunu belirtti. Bozkurt, dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle anlattı:

“Bu dönem bize en sık sorulan soru bu; yaz aylarında burun estetiği ameliyatı yapılabilir mi? Yapılırsa problem yaşar mıyım? Peki bu düşünce nasıl bu kadar yaygın hale geldi? Bunun geçmişten gelen sebebi var; geçmişte kullanılan burun üstündeki alçı veya bandajlar terlemeyle rahatsızlık hissi verebiliyordu veya istemeden çıkabiliyordu. Şu anda kullandığımız ateller hava geçirebildiği için böyle bir durum söz konusu değil. Bir ikincisi de geçmişte araçlarda evlerde işyerlerinde klimalar bu kadar yaygın olmadığı için sıcaktan bunalma ve rahatsızlık hissi daha fazla oluyordu. Sıcak havayla kanama arasındaki ilişki bilimsel olarak tam olarak kanıtlanamamıştır.”

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: