Yaz gelmeden selülitlerinizden bu yöntemlerle kurtulun!

Selülit birçok kadının ortak problemi arasında yer alsa da çözüm bu önerilerde!

Yaz gelmeden selülitlerinizden bu yöntemlerle kurtulun!

Yaza az bir süre kalırken tüm kadınların korkulu rüyası selülit yine gündemde. Daha çok kalça ve bacak bölgesinde görülen bu problem, vücut yağlarının bu kısımlardaki bağ dokusu tarafından fazla çekilmesiyle oluşuyor. Peki selülitlerinizden nasıl kurtulabilirsiniz?

-- Bol bol spor yapın. Spor, birçok problemde olduğu gibi selülit probleminde de en etkili yöntemlerden birisi. Spor yaparken, özellikle bacak ve kalça bölgenizi çalıştıran hareketlere ağırlık verin. Bacak ve kalçadaki kasları çalıştırıcı hareketler bu bölgedeki yağların erimesine ve kasların sıkılaşmasına yarar. Bu bölgeyi sıkılaştırmanız, bacaklarınızdaki selülitlerin azalmasını sağlayacak ve yeni selülitlerin oluşmasını engelleyecektir. Yüksek tempolu koşu, selülit için yapılabilecek en iyi sporlar arasında.

-- Beslenmenize dikkat edin. Selülitin oluşmasındaki en temel etken beslenmedir. Bu nedenle, özellikle yağlı yiyeceklerden kaçının. Kızartmalar yerine daha çok buharda haşlanmış ya da fırınlanmış yiyecekler tercih edin. Karbonhidrat alımınızı sınırlamaya çalışın. Bağ dokusunun bütünlüğünü sağlamak da selülitlerden kurtulmak için önemli olduğundan, bunu sağlayabilecek yiyecekleri tüketmek oldukça önemli. Bunlar; kiraz, portakal, greyfurt, biber ve yeşil yapraklı sebzelerdir.

-- Detoksa şans verin. Vücudunuzdaki toksinleri atmak selülitlerinizi azaltmada size yardımcı olacaktır. Aslında bunun için en iyi yol bol bol su içmek. Ancak, son zamanlarda kilo verenlerin de en büyük gözdesi haline gelen detoks da oldukça etkili. Sevdiğiniz sebze ve meyvelerden kolayca hazırlayabileceğiniz detoks sularını günlük olarak tüketin.

-- Bölgesel masaj ya da lazer tedavi yöntemleri de bu sorununuza çözüm olabilir. Bu yöntemlerde o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilir ve dokunun daha sağlıklı gelişmesini sağlayabilirsiniz.

-- Selülit kremleri selülitlerinizi gidermeniz için size faydalı olabilecek kozmetik ürünlerinden. Bu kremleri doktorunuza danışarak alabilir ve selülitli olan bölgelerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Böylece yine hem kan dolaşımınızı hızlandıracak, hem de krem içerisindeki etken maddelerin deri altına nüfuz ederek selülitlerinizi azaltmasına imkan vermiş olacaksınız.

-- Sigara ve alkole elveda deyin. İç organlarınızın toksinlere maruz kalması selülitin en önemli nedenlerinden biri. Bu toksinlere ise en başta sigara ve alkol neden oluyor. Bu nedenle, bu ikiliyi hayatınızdan çıkararak selülitli bölgeleriniz için önemli bir adım atmış olursunuz.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al