YAZ GELDİ GÖBEĞİ SAKLAYIN

YAZ GELDİ GÖBEĞİ SAKLAYIN

Hürriyet Aile

Egzersiz yapmadan kurtulamayız bu yağlardan. İşte, size basit egzersizlerle göbek eriten yöntemler…

 


Göbek bölgesindeki yağlar kolayca eritemediğimiz yağlardır. Egzersiz yapmadan sadece az yiyerek kurtulamayız bu yağlardan. İşte, size basit egzersizlerle göbek eriten yöntemler…

Spor Okulları Koordinatörü Funda Öztürk Alban şu önerilerde bulunuyor: “Havaların ısınması ile birlikte artan su ihtiyacımız, kiloların gidişine de yardımcı oluyor. Bu nedenle bol bol su için. Böylelikle hem kilolarınızdan hem de vücudunuzdaki toksinlerden kurtulun. Yaz aylarında kışa nazaran daha hafif şeyler yiyin, yağlı yiyeceklerden kaçının. Kendinize basit ve hafif öğünler hazırlayın. Yazın zenginleşen birbirinden lezzetli meyve çeşitleriyle öğünlerinizi zenginleştirip, kaloriyi düşürün.

Havanın güzelleşmesini fırsat bilin. Uzun yürüyüşlere çıkın, doğayı keşfedin. Yürüyün, koşun, hatta tavan arasındaki bisikletinizi çıkarın. Yüzmek kadar rahatlatan ve kasları çalıştıran bir yaz aktivitesi daha yoktur. İmkânınız varsa her gün en az mutlaka yarım saat yüzün. Evde yapılabilecek basit egzersizleri öğrenin. Müziği açın. Kendinizi müziğin ritmine kaptırıp her gün sabahları sadece 15 dakikanızı ayırarak bu egzersizleri yapmayı adet edinin.

Hareketleri yapmadan önce bel veya boyun fıtığı olan kişilerin doktorları ile görüşmeleri önerilir.