YAŞLILAR DAHA VERİMLİ

YAŞLILAR DAHA VERİMLİ

Milliyet

Almanya’nın Mannheim Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, yaşı ilerleyen çalışanların gençlere kıyasla çok daha üretken ve yaratıcı olduğunu ortaya koydu.

 


 Almanya’nın güneyindeki bir Mercedes-Benz fabrikasında gözlem yaparak gerçekleştirilen araştırmada, akademik donanımı yüksek ve genç işçilerin nitelikleri, yaşlı işçilere göre daha yetersiz çıktı.

Bu arada, fiziksel güç gerektiren durumlarda yaşları itibariyle gençlere kıyasla hata yapma oranı daha yüksek görünen çalışanların, esasında bu açıklarını hem tecrübeleri, hem de ekip çalışmasına katkıları ve kriz yönetimindeki başarılarıyla kapattığı ortaya çıktı. Ayrıca, fiziksel dirence daha az ihtiyaç duyulan iş alanlarında da yaşını almış işçiler daha yaratıcı ve verimli bulundu. Hizmet sektörü bu iş alanlarının başını çekerken, uzmanlar bu durumu gençlerin yaşlılara kıyasla daha kısa sürede sıkılmasına bağladı.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al