Yaşlanma paniği 29'unda başlıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar ‘yaşlanma paniği’ne 29’da giriyor. Kimi kırışıklıkları kimi de saçlarındaki beyazları ‘yaşlanma belirtisi’ olarak kabul ediyor.

Yaşlanma paniği 29'unda başlıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar ‘yaşlanma paniği’ne 29’da giriyor. Kimi kırışıklıkları kimi de saçlarındaki beyazları ‘yaşlanma belirtisi’ olarak kabul ediyor.

İngiltere’de yapılan araştırmalar, kadınların yaşlanma paniğine 29 yaşından itibaren kapıldığını ortaya koydu. İngiltere merkezli kişisel bakım şirketi Superdrug, 2 bin kadınla anket yaptı. Buna göre, kadınların daha genç görünme arzusu fiziksel görünümündeki değişimlere bağlı olarak 29 yaşından sonra güçlenmeye başlıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 33’ü saçlarının beyazlamasını, yüzde 30’u ise saçlarının incelmesini endişe verici yaşlanma belirtisi olarak kabul ediyor.

YAŞLANMA PSİKOLOJİSİNE GİRMEYİN

DAHA YAŞLI HİSSEDİYORLAR

Yine kadınların yüzde 33’ü kalçalarındaki gevşemeden huzursuz olurken yüzde 29’u ne pahasına olursa olsun kırışıklıklardan kurtulmak istediğini söylüyor. Her 10 kadından biri kendini olduğundan ortalama altı yaş daha yaşlı hissettiğini ifade ederken her 10 kadından altısı uyguladığı bakım ve makyajla kendini yaşıtlarından daha genç hissediyor.  Yaşlanma belirtileriyle başa çıkmak için kadınlar günde ortalama 12 dakikalarını makyaj ve kişisel bakıma ayırıyor. MİLLİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al