Yaşaması mucize olarak görülüyordu

Yaşaması mucize olarak görülüyordu ama işte felçli adamın eşi ile ilk dansı...

Yaşaması mucize olarak görülüyordu
Paylaş:

Joel ve Lauren lisede tanışıp sevgili oldular. Birbirlerine söz vermişlerdi. Hayatları boyu birbirlerini seveceklerdi. Ancak 2009 yılında Joel korkunç bir kaza geçirdi ve telefon direğine çarpan arabadan dışarı fırladı.

Lauren sevgilisi Joel'e verdiği sözü tuttu ve onu bir an olsun yalnız bırakmadı. 2013 yılında da evlendiler. Evlilik yıldönümlerinden 2 yıl sonra ise her çift için belki sıradan bir şey olan "ilk dansı" yapabildiler. Joel gördüğü terapilerle ayakta duruyordu.

Kazada kafası içerden omurgasından ayrılmıştı. Uzunca bir süre fizik tedavi gören genç adam tek başına oturamıyordu bile. Yine bir gün terapiden sonra fizik tedavi uzmanı ona sandalyesinden kalkmasını önerdi. Genç adamın kalkmaya niyeti olmasa da terapisti onu zorladı. Ve 6 yıl sonra ilk defa ayağa kalktı.

Lauren o anları şöyle anlattı, "Eğer sulu gözlü birisi olsaydım burada tam anlamıyla dağılırdım. Benim için nefes kesici bir andı. Sadece Joel'e 'Aman Tanrım ne kadar da uzun boylusun' diyebildim. Yıllardır ayağa kalkmadığı için onun uzun boylu olduğunu unutmuştum."

Edwin McCain'in "I'll be" parçasında dans ederken, terapisti ise o anları kaydetti.

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: