YAŞA GÖRE HAREKET EDİLMİYOR

YAŞA GÖRE HAREKET EDİLMİYOR

Milliyet

Time dergisine göre yaşına göre hareket etmeyen ve zamana meydan okuyan ünlülerden bazıları:

 


Time dergisi son sayısında ölümsüzlüğü konu aldı. “Sonsuza kadar genç” başlığını atan dergi iletişimin artması, tıbbın gelişmesi ve sosyal normların azalmasıyla “yaşına göre hareket etme” kavramının ortadan kalktığını söyledi.

 11-12 yaşında kızların artık genç kadınlar gibi giyindiğini, 20’li yaşlarındakilerin yetişkin gözükmek için uğraştığını, yaşı geçkin olanların ise kısa etekler giyip spor ayakkabıyla dolaşmaktan gocunmadığını hatırlatan dergi tüm bunlara estetik müdahalelerin de yardımcı olduğunun altını çizdi. Yaşlıların bir köşede oturup kalmayı artık kabullenmediğini söyleyen dergiye göre bu kişiler hayatı kolaylaştırmanın yolunu buldu. 

Ancak yaşlıların genç gibi yaşadığı bir düzenin ne kadar uzun sürebileceği de tartışılıyor. Dergi 2050’de dünya nüfusunun yüzde 20’den fazlasının 60 yaşın üzerinde olacağını hatırlattı. Çalışma koşullarından toplum düzenine kadar birçok şeyin yaşlı nüfusun dinç şekilde yaşamaya devam etmesinden etkileneceği düşünülüyor.

-  Mark Zuckerberg 26
Facebook sitesinin kurucusu dünyanın en genç milyarderi.
-  Meryl Streep 61
Uzatılmış gençlik ve “yaşsız” olmak iki ayrı şey. Streep kesinlikle “yaşsız”
-  Mick Jagger 67
1975  yılında “45’imden sonra Satisfaction şarkısı söyleyeceğine ölürüm” demişti. Geçen yıl ise “Bence insan gidebildiği kadar gitmeli” dedi.

Hugh Hefner 85
Playboy’un kurucusu 85 yaşında twitter kullanmaya başladı ve 25 yaşında bir genç kızla evleniyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al