YARATICILIK ARTTI

YARATICILIK ARTTI

Milliyet

ABD’de Susan Maushart adında bir kadın ve ailesi teknoloji kullanmayı bırakınca hayatları değişti...

 


Evde televizyondan cep telefonuna, bilgisayardan oyun konsoluna kadar tüm teknolojik aletleri yasaklayan Maushart, aile üyelerinin birbiriyle daha fazla vakit geçirmesini hedefliyordu.

Çocuklarının kendisine karşı çıkmasını bekleyen Maushart, çocuklarının bu yeni hayat tarzına kolayca adapte olmaları karşısında şaşırdı. Kısa bir süre sonra tüm ailenin yaşamı değişti, oğlu oyun konsolunu satarak parasıyla saksafon aldı, büyük kızı ders çalışmak için kütüphaneye gitmeye başladı. 

Duruma en çok direnen küçük kızı ise son zamanlarda bozulan uyku düzeninin, yeniden yoluna girdiğini görünce annesine hak verdi. Evde 2008 yılından beri teknoloji kullanmayan aile artık birbirleriyle daha çok konuşuyor, sinema ve tiyatroya daha çok zaman ayırıyor.

Maushart, can sıkıntısının yaratıcılığı tetiklediğini ve insanları bir şeyleri değiştirmeye zorladığını söyleyerek çocuklarının teknolojiden uzaklaştıkça müziğe ve edebiyata daha düşkün hale geldiklerini belirtti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al