'Vicdanlara bekçi konulmalı'

Öğretmen olan bir kadının, gayri meşru bir ilişkiden dünyaya getirdiği çocuğu evde yalnız başına bırakıp, 9 günlük tatile gitmesi sonucunda yaşanan faciayla ilgili uzmanlardan çarpıcı değerlendirmeler geldi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, feminizm adı altında kadınları özgürleştirmenin annelik ve aile duygusunu zayıflattığını belirtti.

'Vicdanlara bekçi konulmalı'

Öğretmen olan bir kadının, gayri meşru bir ilişkiden dünyaya getirdiği çocuğu evde yalnız başına bırakıp, 9 günlük tatile gitmesi sonucunda yaşanan faciayla ilgili uzmanlardan çarpıcı değerlendirmeler geldi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, feminizm adı altında kadınları özgürleştirmenin annelik ve aile duygusunu zayıflattığını belirtti.

golcukdehsetKocaeli’nin Gölcük ilçesinde, Hem de öğretmen olan bir kadının, gayri meşru bir ilişkiden dünyaya getirdiği çocuğu evde yalnız başına bırakıp, 9 günlük tatile gitmesi sonucunda yaşanan faciayla ilgili uzmanlardan çarpıcı değerlendirmeler geldi. PROF. DR. NEVZAT TARHAN Gazetemize konuşan sosyologlar olayda anne kadar toplum ve gayri meşru ilişkiyi normal gösteren medyanın da suçlu olduğunu söylediler. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, feminizm adı altında kadınları özgürleştirmenin annelik ve aile duygusunu zayıflattığını belirtti.

Batı Kültürünün Sonucu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde meydana gelen olay Türkiye’nin kanını dondurdu. Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili sırasında Hatay’a ailesinin yanına giderken, 2 aylık bebeğini Gölcük’teki evinde yalnız bırakarak ölümüne sebep olan öğretmen Seçil Müge Doğanay tutuklanırken, olayın aydınlatılması için savcılık ve emniyet çalışmalarını sürdürüyor. Ancak ortaya çıkan bu olay Türk toplum yapısının da ne durumda olduğunu da gözler önüne serdi. Gölcük’te yaşanan olay, bir takım medya tarafından normal olarak gösterilen evlilik dışı ilişkileri gündeme getirdi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Bu olaylar Türkiye de yeni görülmeye başlandı. Bu tür olaylar batı kültüründe çok görülüyor. İskandinavya ülkelerinde çocuk kutuları var. İstenmeyen çocuklar bu kutulara konuluyor. Önlem alınmaz ise bizim gideceğimiz nokta da burası” dedi. 2 aylık çocuğun ölümüne neden olan annenin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının araştırılması gerektiğini dile getiren Tarhan, kadının psikopat olabileceğini söyledi.

“Özgürlüğü yanlış anlıyoruz”

Olaya sadece “zalim anne” gözüyle bakmanın yanlış olacağını belirten Tarhan, olayın sebeplerinin iyi araştırılması gerektiğini ifade etti. Toplum içerisinde bu tür olayların çok sık yaşandığını vurgulayan Tarhan, dünya da özgürleşmenin yanlış anlaşıldığını söyledi. Tarhan, “İlk evliliğinde başarısız olan bir anne var. Burada anneye zalim anne diye yükleniyorlar. Bebeğin ölmesi sonuç. Peki bu olayın sebebi nedir? Biz özgürlüğü toplum ve birey olarak çok yanlış anladık, anlıyoruz. Feminizm yanlış anlatılıyor, yanlış yaşanıyor. Hollywood kültürü Türk toplumuna büyük zararlar veriyor. Bu olayda aile bağlarının zayıf olduğunu görüyoruz” dedi.

“Vicdanlara bekçi konulmalı”

Bireyi ve toplumu bu tür olaylara meydanın sürüklediğini kaydeden Nevzat Tarhan, herkesin bu olaydan kendine göre bir dest çıkarması gerektiğini aktardı. Tarhan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diziler bu tür olaylara teşvik ediyor. Kötülüğü yücelten diziler var. Dizilerde kim kiminle, ne yapıyor belli değil. Dizileri yapanlar bir özeleştiri yapsın. Bu olay bu toplumun bir ürünü. Herkes suçlu aramak yerine kendini sorgulaması gerekiyor. Dünya bu konuya çözüm üretmekte zorlanıyor. Özgürleşme sorumsuzlaşma olarak algılanmaya başlandı. Ergen gibi davranan bir kadın var. Anne olacak kişilerin annelik eğitiminde geçmesi gerekiyor. Bu tür kişilerin evlenmesine izin verilmemeli. Türkiye de evlilik dışı ilişki yasak değil. Dini nikahı yasak; ancak gayri meşru ilişki serbest. Bu tür ilişkiler devlet eliyle de teşvik ediliyor maalesef. Vicdanlara bekçi konulması gerekiyor.” YENİ AKİT
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al