Vereceğiniz cevap çok önemli

Vereceğiniz cevap çok önemli

Vereceğiniz cevap çok önemliAdana’dan Ayşe: Eşimle çok kısa bir süre önce evlendik. İlk gecemizde eşimle birlikte olduktan sonra kanamam olmadı. Acı da duymadım. Bazı kızlık zarlarının esnek yapıda olduğunu ve bozulmayacağını biliyorum. Ama bunu eşime bir türlü anlatamadım, bana inanmıyor. Bu durum beni çok rahatsız etti. Vereceğiniz cevabı eşime de okutacağım. Bu onu belki tatmin eder...

- Kızlık zarı bazı toplumlarda olduğu gibi toplumumuzda da çeşitli yanlış inanışlara sebep olmaktadır. Kızlık zarı bilindiği üzere bir deri parçası değil ince bir zardır. Bir dokunun yırtılması gibi parçalanıp kanamaz. Üzerinde çok ince kılcal damarlar vardır ve çok çeşitlidir. Hatta bazıları ancak doğum sırasında yırtılabilir. Kızlık zarınız konusunda net bilgiyi kadın doğum uzmanının muayenesi ile edinebilirsiniz. Bulduğunuz cevap daha tatmin edici olacak ve ilişkinizin güven ihtiyacını kazandıracaktır.

 

Giresun-Mehmet: 43 yaşında bir beyim. Yaklaşık 1,5 aydır ereksiyon sorunu yaşıyorum. İlk başlarda yeterli sertleşme oluyor ama aradan çok az bir zaman geçtikten sonra yumuşuyor. Doktora gitmeye çekiniyorum. Bunun bir çaresi var mı? Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

- Cinsel işlev bozuklukların kökeni genellikle psikolojik nedenlere dayanır. Olgunluk döneminize kadar herhangi bir cinsel sorun yaşamayıp son zamanlarda sorun yaşamaya başlamanız herhangi bir hormon ya da başka bir fizyolojik problem değilse psikolojik bir problemdir. Cinsel partnerinize duyduğunuz öfke ya da kırgınlık duyguları ilişki problemi olarak karşımıza çıkabilir. Cinsel partneri itici bulma, sevişme sırasında iletişimsizlik, aşırı kendini kontrol etme isteği, ilişki sırasında aktif ya da pasif olma durumu, sadakatsizlik, sekse karşı ilginin kaybolması sorun yaratabilen durumlar olabilmektedir.

Bunlarla birlikte son zamanlarda yaşadığınız aşırı yorgunluk, stresli bir yaşam biçimi cinsel sorunların başlangıcını oluşturabilmektedir. Sizde tüm bu bilgileri değerlendirip bir uzmandan kasa sürede yardım alırsanız sorununuz kemikleşmeden kolayca çözülecektir.

 

İzmir- Saadet: 8 aylık evli bir bayanım. Eşim, bu aralar aşırı derecede cinselliğe düşkün olmaya başladı. Artık her gece ister oldu. İlk başlarda şikayet etmiyordum ama aşırılığı artık canıma tak etti. Artık kaçmak için çeşitli bahaneler uydurmaya başladım. Bu bir erkek için normal bir durum mu, yoksa bir doktora gitmeye ikna etmeli miyim?

- Cinsel birleşme isteği ve sıklığı kişisel farklılıklar gösterir. Sağlıklı cinsellik bedensel, duygusal, entelektüel ve sosyal becerileri pozitif yönde bütünleştiren; kişiliği, sevgiyi, iletişimi geliştiren bir bütündür.(WHO) Bu bütünlüğü bozan her şey bir süre sonra sürekli hale geldiğinde sorun olmaya başlar. Erkekler genellikle haz odaklı cinsel yaklaşım sergiledikleri için ön sevişme süresini kısa tutar ya da atlayabilirler. Bu da kadında kaçma, cinsel soğuma davranışı göstermesine neden olabilir. Siz eşinize haşlandığınız ya da hoşlanmadığınız durum ve davranışları açıklıkla ifade edebiliyorsanız bu sorunu konuşarak kolaylıkla çözebilirsiniz. Bunu yapmak hem cinsel iletişiminizi hem de evlilik iletişiminizi kuvvetlendirecektir. Cevabını bulamadığınız sorularınız olduğunda uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al