Vampir tedavisi gençleştiriyor

ABD’li bilim insanlarının gerçekleştirdiği bilim kurgu filmlerini aratmayan 3 deney, gençlere ait kanın yaşlılar için “gençlik iksiri” olabileceğini ortaya koyarak vampir efsanelerini haklı çıkarttı.

Vampir tedavisi gençleştiriyor

ABD’li bilim insanlarının gerçekleştirdiği bilim kurgu filmlerini aratmayan 3 deney, gençlere ait kanın yaşlılar için “gençlik iksiri” olabileceğini ortaya koyarak vampir efsanelerini haklı çıkarttı.

vampirUzmanlar deneyler sonucunda elde edilen sonuçların gelecekte Alzheimer tedavisinde önemli gelişmelere yol açacağına inandıklarını söyledi. Stanford Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ilk deneyde yaşlı ve genç farelerin dolaşım sistemleri birbirine bağlandı. Ayrıca yaşlı farelere düzenli olarak genç farelerin kanı enjekte edildi. Nature dergisinde yayınlanan deney sonucunda kan nakli yapılan yaşlı farelerin beynin aktivitelerinin ve hafızalarının güçlendiği ayrıca yaş nedeniyle zayıflamış olan koku alma yetilerinin de eski keskinliğine kavuştuğu görüldü.

GENÇ KANIYLA BEYİN ŞARJ OLDU Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Tony Wyss-Coray, İngiliz Daily Mail gazetesine konuyla ilgili yaptığı açıklamada benzer bir deneyi önümüzdeki aylarda Alzheimer hastaları üzerinde gerçekleştirmeyi umduklarını belirtirken, “Sanki genç kanıyla yaşlıların beyni yeniden şarj oldu” dedi.

Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir başka deneyde ise yine genç farelerden alınan kanın enjekte edildiği yaşlı farelerin kas gücünün iki kat arttığı tespit edildi. Araştırmacılar kas gücündeki artışın genç farelerin kanında bulunan GDF11 proteinine bağlı olduğunu belirtti. Aynı üniversitede yapılan 3. Bir deneyde gençlerin kanında bulunan bu proteinin koku alma duyusunu güçlendirmekte de etkili olduğu tespit edilirken, proteinin gelecekte hap formunda piyasaya sürülebileceğinin tahmin edildiği açıklandı. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • Randevu Al