UZUN YAŞAMIN SIRRI

UZUN YAŞAMIN SIRRI

Habertürk

"Hiç evlenmedim, erkek arkadaşım da olmadı. Ama uzun yaşadım" Uzun yaşamımın sırrı sekssizlik"

 


 İngiltere'de yaşayan 103 yaşındaki Gladys Gough, bu yaşa kadar gelebilmesinin sebebini hala "bakire" olmasıyla açıkladı.

Milliyet'te de yer alan habere göre, asla sigara kullanmadığını, alkol almadığını ve hatta ilaç bile kullanmadığını söyleyen Gladys, "Hiç evlenmedim, bir erkek arkadaşım da olmadı. Bunun yaşımla bir ilgisi olması lazım. Yani bir erkeğin yaratacağı sıkıntıları hiç yaşamadım" sözleriyle uzun yaşamının sırrını açıkladı ve ekledi:

"Akşam yemeğini hiç atlamadım ve yeterince yemeğe dikkat ettim. Erkekler asla yaşamımın bir parçası olmadı"

Coventry'de yaşayan Gladys, yaşamını kızkardeşi Edna ile birlikte dünyayı dolaşmaya adadığını söylüyor.
Kardeşinin 1996 yılında 85 yaşındayken yaşamını yitirdiğini belirten Gladys, erkeklerin kendilerine yaklaşmaya çalıştığını ancak onları reddedip, kardeşiyle birlikte seyahat etmeyi tercih ettiklerini söyledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al