Uzay yürüyüşü erken sona erdi

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun iki astronotu bugün uzayda gerçekleştirdikleri yürüyüş planlanan süreden önce sona erdirildi.

Uzay yürüyüşü erken sona erdi

TSİ 14:55'te başlayan yürüyüşün 6,5 saat sürmesi planlanıyordu, fakat Amerikalı astronot Tim Kopra'nın kaskında az miktarda su tespit ettiğini bildirmesi üzerine yürüyüşe son verildi. Uzay yürüyüşünü iptal etme kararı Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) uçuştan sorumlu müdür Royce Renfrew tarafından verildi.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (Nasa), acil bir durum olmadığını duyurdu. Amerikalı astronot Kopra'nın geri döndüğü, Kopra'yı da İngiliz astronot Tim Peake'nin izlediği belirtildi. Bu yürüyüş, İngiltere vatandaşı bir astronotun ilk uzay yürüyüşü olduğu için İngiltere'de gözler, canlı yayınlarla takip edilen yürüyüşe kilitlenmişti.

43 yaşındaki İngiliz astronot Tim Peake geçen hafta katıldığı bir BBC programında uzay yürüyüşünü "bir astronotun kariyerinin zirvesi" diye niteledi.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al