Deprem Travma Psikolojisi

Uyuşturucuya karşı sessiz çığlık

İzmir’deki Gediz Üniversitesi öğrencilerinin "Bu Hayat Senin, Madde Kullanımına Hayır" kampanyasına, üniversitede eğitim gören canlı heykel sanatçısı 2 genç, 3 saat hareketsiz durarak destek verdi.

Uyuşturucuya karşı sessiz çığlık

İzmir’deki Gediz Üniversitesi öğrencilerinin "Bu Hayat Senin, Madde Kullanımına Hayır" kampanyasına, üniversitede eğitim gören canlı heykel sanatçısı 2 genç, 3 saat hareketsiz durarak destek verdi.

uyusturucuGediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (GESOS) öğrencilerinin "Bu Hayat Senin, Madde Kullanımına Hayır" projesi devam ediyor. Hem gençlerin hem de toplumun dikkatini çekmek ve bağımlılığa karşı bilinç oluşturabilmek amacıyla bu kez Yeşilay’la birlikte bir etkinlik gerçekleştirildi. Gediz’in canlı heykel sanatçısı öğrencileri Dilek Gülizar Bilen ve Mehmet Yağız Arık görev aldı. İç Mimarlık öğrencisi Dilek, bilgisayar mouse kablosunu koluna bağlayarak, "uyuşturucunun değil, bilginin bağımlısı ol" mesajı verdi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Mehmet Yağız da önündeki şırıngayla destekledi. İzmirlilerin cadde ve sokaklarda sıkça gördüğü Dilek ve Mehmet Yağız, 3 saati aşkın hareketsiz durdu, hiçbir şey yapmadan çok şey ifade etti. Yeşilay’la beraber sigara ile uyuşturucunun zararlarını anlatan bir de sergi açıldı.

ONLARLA GURUR DUYUYORUZ

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, hem GESOS üyelerini hem de canlı heykel sanatçısı öğrencilerini kutladı. Prof. Dr. Çevik, "Madde bağımlılığından bir kişiyi bile kurtarabilirsek, o bataktan bir gencimizi bile çekip alabilirsek ve çocukluk yaşlarına kadar inen uyuşturucu kullanımına karşı halkımızı biraz olsun uyarabilirsek büyük iş başarmış oluruz. Bu amaçla yola çıkan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz" dedi. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al