UYKUSUZLUĞA SON!

UYKUSUZLUĞA SON!

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Güneşte uzanan bir kedi misali uykuya hemen mi dalıyorsunuz yoksa gecenin büyük bir kısmını uflayarak, sağa sola dönerek mi geçiriyorsunuz? Eğer siz de uykusuzluk çekiyor ve ertesi güne yorgun uyanıyorsanız, bir uykusuz gece daha geçirmeyin...

 


Bu akşam “İYİ BAK KENDİNE” yi kaçırmayın.

Toplam uyku saati olarak değil de yeterli süre ve kalitede uyku alamayarak sabaha tazelenmiş kalkamama olarak tarif edilen uykusuzluk, “İYİ BAK KENDİNE” de mercek altına alınıyor.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı “ İyi Bak Kendine” yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE tv ekranlarında sizlerle oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine de bu akşam, birçok insanı yakından ilgilendiren “UYKUSUZLUK, YAŞLILARDA UYKUSUZLUK” tartışmaya açılıyor.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Nöroloji uzmanı Dr. Önder Kuzu ve NPİSTANBUL Hastanesi’nden psikolog Neşe Özkarslı’nın konuk olacağı programda hastalığa ilişkin merak edilen her soru cevap bulacak.

- Uyku sorunları nedir, nasıl oluşur?
- Yaşlılıkta yaşanan uyku sorunları nelerdir?
- Yaşlılıkta uyku evrelerinin örüntüsü nasıl değişir.
- Uyku süresi, 45 yaşından sonra yaşla beraber azalma eğilimi gösterir mi?
- Yaşlılarda uykuya dalma süresi nekadardır?
- Uykuya dalma güçlüğü erkekler ve kadınlarda nasıl görülür?
- Uykuda nefessiz kalmak ne demektir?
- Uyku apnesinde solunum ne kadar süre ile duruyor?
- Ne gibi riskler taşıyorlar?
- Kalbe etkisi nasıl olmaktadır?
- Horlamaya etkisi nedir?
- Uykuda nefesiz kalanlar kime başvurmalılar?
- Uykuda aşırı terleme görülür mü?
- Gün içinde yorgunluk hali yaşarlar mı, uyuklama olur mu?
- Kişilik değişikliklerine rastlanır mı?
- Depresyona girerler mi girerlerse neden?
- Cinsel isteksizlik görülür mü?
- Kalp krizine neden olur mu?
- Felç yapar mı?
- Neden ihmal ediliyor?
- Küçük dil ile ilgili sorunlar, bademcikteki büyüme etkili midir?
- Uykunuzda konuşma, diş gıcırdatma, bağırma gibi yakınmaları oluyor mu?

Uykusuzluğa dair herşey Uğur Canbolat'ın sunumuyla İyi Bak Kendine programında aydınlanıyor.
Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30’dan sonra ÜLKE TV’ ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al