UYKU SORUNUNUZU NP ÇÖZÜYOR

UYKU SORUNUNUZU NP ÇÖZÜYOR

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Rahat uyumak sizin de hakkınız!

NP GRUP; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri uzmanlarının ortak disipliner çalışmasıyla uyku sorununuzu siz uykudayken çözüyor.

 


Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük mü çekiyorsunuz?

Sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları gibi sorunlarıyla karşı karşıya mısınız?

Siz de sık sık kâbus görüyor, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi uyku bozukluğu rahatsızlıkları mı yaşıyorsunuz?

Sabaha yorgun kalkanlardansanız üzülmeyin! Uyku bozukluğu sorununuzu NP GRUP, uyku laboratuarlarında çözüyor.

Hayatımızın yaklaşık 1/3' ü uykuda geçmektedir. Bu uzun süreç incelendiğinde hızlı göz hareketlerinin olduğu(REM) ve olmadığı(N-REM) 5 dönemden oluştuğu görülmektedir. Öyle ki bu dönemler yetişkinler için günde ortalama 7-8 saat olan uyku süresine dağılıyor.

Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük, sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları; sık kabus görme, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi sıralanabilen uyku bozuklukları bir başka ruhsal hastalığın habercisi olabileceği gibi temel sorun olarak da görülebiliyor.

Zaman zaman fiziksel, sosyal durumlara bağlı kişi uykusuzluk yaşayabilir ancak bu haftada 2-3 kez, en az bir ay devam etmesi durumunda kişide uyku bozukluğu var demektir.

NPİSTANBUL Hastanesi oluşturduğu iki uyku odası, bir fototerapi odası, bir uyku deprivasyon odası ve merkezi dijital tetkik sistemi ile uyku bozukluklarına çözüm oluyor.

Rahatsızlıklarınız; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri umanlarının ortak disipliner yaklaşımı ile çözülüyor. Tedavinin psikolojik boyutu da unutulmuyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al