UYKU SORUNUNUZU NP ÇÖZÜYOR

UYKU SORUNUNUZU NP ÇÖZÜYOR

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Rahat uyumak sizin de hakkınız!

NP GRUP; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri uzmanlarının ortak disipliner çalışmasıyla uyku sorununuzu siz uykudayken çözüyor.

 


Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük mü çekiyorsunuz?

Sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları gibi sorunlarıyla karşı karşıya mısınız?

Siz de sık sık kâbus görüyor, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi uyku bozukluğu rahatsızlıkları mı yaşıyorsunuz?

Sabaha yorgun kalkanlardansanız üzülmeyin! Uyku bozukluğu sorununuzu NP GRUP, uyku laboratuarlarında çözüyor.

Hayatımızın yaklaşık 1/3' ü uykuda geçmektedir. Bu uzun süreç incelendiğinde hızlı göz hareketlerinin olduğu(REM) ve olmadığı(N-REM) 5 dönemden oluştuğu görülmektedir. Öyle ki bu dönemler yetişkinler için günde ortalama 7-8 saat olan uyku süresine dağılıyor.

Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük, sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları; sık kabus görme, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi sıralanabilen uyku bozuklukları bir başka ruhsal hastalığın habercisi olabileceği gibi temel sorun olarak da görülebiliyor.

Zaman zaman fiziksel, sosyal durumlara bağlı kişi uykusuzluk yaşayabilir ancak bu haftada 2-3 kez, en az bir ay devam etmesi durumunda kişide uyku bozukluğu var demektir.

NPİSTANBUL Hastanesi oluşturduğu iki uyku odası, bir fototerapi odası, bir uyku deprivasyon odası ve merkezi dijital tetkik sistemi ile uyku bozukluklarına çözüm oluyor.

Rahatsızlıklarınız; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri umanlarının ortak disipliner yaklaşımı ile çözülüyor. Tedavinin psikolojik boyutu da unutulmuyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al