‘Uygun eş yok’ deyip evlenmeyenler…

150 kadının yüzde 90'ı evlenmek için ‘kendilerine uygun’ eğitimli erkek bulamadıkları ve doğurganlıklarını korumak için yumurta dondurma işlemine gerek duyduğunu söyledi.

‘Uygun eş yok’ deyip evlenmeyenler…

ABD’nin en prestijli eğitim kuruluşlarından Yale Üniversitesi’nin yaptığı bir doğum araştırmasından ilginç sonuçlar çıktı.

Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; araştırmanın sonuçlarında, üniversite mezunu kadınların sayısının artmasıyla bu kadınların kendilerine eş bulmasının zorlaştığı belirtildi. Yumurtalarını donduran 150 kadının yüzde 90 gibi büyük çoğunluğu, evlenmek için ‘kendilerine uygun’ eğitimli erkek bulamadıkları ve doğurganlıklarını korumak için bu işleme gerek duyduğunu söyledi.

YUMURTA DONDURMA İŞLEMİ NEDİR?

Yumurta dondurma, kadının yumurtalıklarından toplanan olgun yumurtaların ileriki yıllarda bebek sahibi olunabilmesi için özel dondurma yöntemleriyle dondurulup saklanması işlemidir.^

HABERTÜRK

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al