Üstün yeteneklilerin eğitimini araştıracaklar

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu, çalışmalarını Yeni Zelanda, Güney Kore ve Almanya'da sürdürecek.

Üstün yeteneklilerin eğitimini araştıracaklar

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları  Araştırma Komisyonu, çalışmalarını Yeni Zelanda, Güney Kore ve Almanya'da  sürdürecek.

AK Parti, CHP, MHP ve BDP'li milletvekillerince verilen ayrı ayrı  önergelerin birleştirilmesiyle 6 Mart'ta kurulan ve 1 ay ek çalışma süresi alan  komisyon, Kasım ayında vereceği rapordan önce uzmanları dinlemeyi tamamladı. Bazı okulları ziyaret eden, üstün yetenekliler alanında uzman kişilerin  bilgisine başvuran komisyon, 15 Ekim'den itibaren de yurt dışında incelemelerde  bulunacak. Komisyon, “sunulan bilgiler ışığında yurt dışı örneklerinin yerinde  incelenmesi, Türkiye için özgün bir yapı oluşturulmasının elzem olduğunun  görüldüğü ve üstün yeteneklilerin eğitiminde dünyada önde gelen ülkelerden”  olduğu gerekçesiyle Yeni Zelanda, Güney Kore ve Almanya'da incelemeler  yapılmasına, oy birliğiyle karar verdi.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Bu çerçevede, 3 alt komisyon kuruldu. Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul  Milletvekili Halide İncekara'nın da bulunduğu AK Parti Yalova Milletvekili Temel  Coşkun, AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, MHP Adana  Milletvekili Ali Halaman, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu'nun yer  aldığı komisyon, 14-20 Ekim tarihleri arasında Güney Kore'de incelemelerde  bulunacak. AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş ve Şirin Ünal, AK Parti  Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay  Selamoğlu ve CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ise 15 Ekim'de Almanya'ya  gidecek, çalışmalarını 20 Ekim'e kadar sürdürecek. AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, AK Parti Tokat Milletvekili  Dilek Yüksel, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven ve MHP Balıkesir Milletvekili  Ahmet Duran Bulut da 12-21 Ekim tarihleri arasında Yeni Zelanda'da çalışmalar  gerçekleştirecek. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al