ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştay

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) tarafından gerçekleştirilen iki çalıştayda katılımcılar önemli bilgiler edindi ve tecrübe kazandı.

ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştay

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) tarafından 21-22 Nisan 2016 tarihinde Medikal Alanda Monte Carlo Simülasyon Uygulamalarını kapsayan MCNP programına yönelik çalıştay gerçekleşti.

ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştayÇalıştayda katılımcılar temel medikal geometrileri modelleyerek materyal atama, hücre tanımlama gibi bir çok temel simülasyon prensibini öğrenerek bazı simülasyonları gerçekleştirdiler.

Radyoterapi öğrenci ve teknikerlerinin katılım gösterdiği Temel Radyoterapi Çalıştayında üç boyutlu konformal tedavilerden brakiterapiye, IMRT’den hasta doz hesaplamalarına kadar bir çok konuyu detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldu.

Katılımcılar kullanır duruma geldikleri planlama programı ile bir senaryo çerçevesinde tedavi planlaması gerçekleştirirken 4 gün boyunca ÜSMERA Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin ve Tebriz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Asghar Mesbahi ile katılımcılar önemli tecrübeler kazandı.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al