ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştay

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) tarafından gerçekleştirilen iki çalıştayda katılımcılar önemli bilgiler edindi ve tecrübe kazandı.

ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştay
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) tarafından 21-22 Nisan 2016 tarihinde Medikal Alanda Monte Carlo Simülasyon Uygulamalarını kapsayan MCNP programına yönelik çalıştay gerçekleşti.

ÜSMERA’dan verimli geçen iki çalıştayÇalıştayda katılımcılar temel medikal geometrileri modelleyerek materyal atama, hücre tanımlama gibi bir çok temel simülasyon prensibini öğrenerek bazı simülasyonları gerçekleştirdiler.

Radyoterapi öğrenci ve teknikerlerinin katılım gösterdiği Temel Radyoterapi Çalıştayında üç boyutlu konformal tedavilerden brakiterapiye, IMRT’den hasta doz hesaplamalarına kadar bir çok konuyu detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldu.

Katılımcılar kullanır duruma geldikleri planlama programı ile bir senaryo çerçevesinde tedavi planlaması gerçekleştirirken 4 gün boyunca ÜSMERA Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin ve Tebriz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Asghar Mesbahi ile katılımcılar önemli tecrübeler kazandı.

ÜHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: