Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!

İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi’nin düzenlediği demokrasi yürüyüşüne Üsküdar Üniversitesi de katıldı.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz Darbe girişimi kınandı. Tarhan yaptığı değerlendirmede sivil direnişin sivil şahlanışa dönüştüğünü söyledi.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen demokrasi yürüyüşü Vatan Caddesi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul’daki üniversitelerin rektörleri ile çok sayıda akademisyen cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz darbe girişimi protesto edildi.

Yürüyüşe Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyenler de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde, aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin bulunduğu akademisyenler, cübbeleriyle katıldıkları yürüyüşte15 Temmuz Darbe girişimi kınandı.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 2Demokrasi yürüyüşü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nden Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyüş ve basın açıklamasının okunmasıyla sona ererken Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan sivil direnişin ötesinde toplumda sivil şahlanış olduğunu söyledi. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

“Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 3Son 5-6 gündür yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor.

Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al