Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!

İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi’nin düzenlediği demokrasi yürüyüşüne Üsküdar Üniversitesi de katıldı.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz Darbe girişimi kınandı. Tarhan yaptığı değerlendirmede sivil direnişin sivil şahlanışa dönüştüğünü söyledi.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü!İstanbul Üniversitesi ve Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen demokrasi yürüyüşü Vatan Caddesi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul’daki üniversitelerin rektörleri ile çok sayıda akademisyen cübbeleriyle katıldığı yürüyüşte 15 Temmuz darbe girişimi protesto edildi.

Yürüyüşe Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyenler de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde, aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin bulunduğu akademisyenler, cübbeleriyle katıldıkları yürüyüşte15 Temmuz Darbe girişimi kınandı.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 2Demokrasi yürüyüşü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nden Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyüş ve basın açıklamasının okunmasıyla sona ererken Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan sivil direnişin ötesinde toplumda sivil şahlanış olduğunu söyledi. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu:

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

“Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor.

Üsküdarlı akademisyenler de Vatan Caddesi'nde yürüdü! 3Son 5-6 gündür yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor.

Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Van’da düzenlenen 6. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ne katılan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, metaverse’nin evrenin bir simü
  • Randevu Al