Üsküdar Üniversitesi'nden öğretmenlere panel

Üsküdar Üniversitesi ve Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle rehber öğretmenlere yönelik bir panel düzenlendi.

Üsküdar Üniversitesi'nden öğretmenlere panel
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi ve Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle rehber öğretmenlere yönelik bir panel düzenlendi.

panel1Katılımın yoğun olduğu panelde öğretmenler,  çocuk ve ergenlerde ortaya çıkabilecek ruhsal sorunlar, okula yansımaları ve tedavisinde izlenmesi gereken yol konularında bilgilendirildi. Rehber öğretmenler için özel olarak hazırlanmış ‘Çocuk ve ergenlerde psikoterapi, psikolojik rahatsızlıklar ve okula yansıma” konulu panel, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi ve Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak Üsküdar Üniversitesi Eğitim Direktörü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel, Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Etiler Polikliniği’nden Dr. Serdar Alparslan ve Uzman Psikolog Aynur Sayım katıldı. panel2Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği panelde konuşmacılar öğrencilerin karşılaşabilecekleri ruhsal sorunlar ve okula yansımaları konusunda öğretmenlere bilgi verdi. Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Etiler Polikliniği’nden Dr. Serdar Alparslan öğretmenlere Çocukta Ruhsal Bozukluklar; - Yıkıcı Davranım Bozuklukları - Zeka Gerilikleri - Özel Öğrenme Güçlüğü - Yaygın Gelişimsel Bozukluklar - Kaygı Bozuklukları - Depresyon - Yaşamsal olaylara bağlı Uyum Bozuklukları - Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite - Okul Korkusu Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Etiler Polikliniği’nden Uzm. Psk. Aynur Sayım: - Psikiyatrik rahatsızlıklarda psikoterapi - Çocukla Yapılan Psikoterapi Çalışmaları - Aile ile Yapılan Psikoterapi Çalışmaları - Zihinsel Eğitim - NBF (Neurobiofeedback (Nöroterapi) ) - Okul ile Yapılan Psikoterapi Çalışmaları Üsküdar Üniversitesi Eğitim Direktörü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel de çocuk ergende psikopatoloji ve okul hayatına yansımalarını anlattı. Konuşmasına gençliği tanımlayarak başlayan Gümüşel; - Psikolojik Rahatsızlıklarda Gençlik Dönemi Farkı - Psikiyatrik Rahatsızlıklar ve Okul Hayatı( Kognitif Alan, Duygu durum, İlişkiler, Kişilik Yapılanması ) - Rehberlik Servislerinin Kaygıları ve Korkuları - 10 Adımda Duygusal Zeka Uygulamaları konularında rehber öğretmenlere bilgi verdi. Şaban Özdemir (NPGRUP)