Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi'nden anlamlı eğitim

Üsküdar Üniversitesi, Otizm Federasyonu işbirliğiyle otistik çocukların gelişimi ve iyileşmesine katkı amacıyla eğitim programı düzenliyor.

Üsküdar Üniversitesi'nden anlamlı eğitim

Üsküdar Üniversitesi, Otizm Federasyonu işbirliğiyle otistik çocukların gelişimi ve iyileşmesine katkı amacıyla eğitim programı düzenliyor.

uskudarotizm60 saati kapsayan “Otizm Spektrum Bozukluğu için Öğretim Teknikleri” başlıklı eğitim programına öğretmenler ile otistik çocuklu aileler katılıyor. Eğitimleri ABD’den Dr. Michael T. Mc Elherne veriyor. Üsküdar Üniversitesi eğitim programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Otizm Federasyonu işbirliğiyle bir eğitim programı düzenledi. Sürekli Eğitim Merkezi’nin yapılandırmasıyla gerçekleştirilen eğitim başladı. Otistik çocukların gelişimi ve iyileşmesine katkı amacıyla gerçekleştirilen program 60 saati kapsıyor. “Otizm Spektrum Bozukluğu için Öğretim Teknikleri” başlıklı eğitim programına öğretmenler ile otistik çocuklu aileler katılabiliyor. Hafta içi 9:00-16:30 saatleri arasında ücretsiz gerçekleştirilecek eğitimler 05 Eylül’de sona erecek. Eğitimleri bu alanda dünyanın önemli isimlerinden biri olan Dr. Michael T. Mc Elherne veriyor. Elherne, ABD Chicago Northeastern Illinois Üniversitesi’nden eğitimlere katılıyor.    
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Randevu Al