Üsküdar Üniversitesinden adaylara dev rehberlik hizmeti

Adaylar tercihlerini Üsküdar Üniversitesinde yapacak. Üsküdar Üniversitesi, tercih yapacak adaylara ve ailelerine kapılarını açıyor.

Üsküdar Üniversitesinden adaylara dev rehberlik hizmeti

Üniversiteyi ve bölümleri yakından tanımak isteyen öğrenciler üniversiteyi ziyaret edip, akademisyenlerle yüz yüze görüşebilirken, tercihlerini de uzman tercih danışmanlarıyla yapabiliyor. Adaylar, kendilerine uygun mesleği de uygulanan Kariyer Testi ile seçebiliyor.

Üsküdar Üniversitesinden adaylara dev rehberlik hizmetiDavranış bilimleri ve sağlık alanında tam donanımlı ve her türlü bilgiye sahip profesyoneller yetiştirmek üzere eğitim veren Üsküdar Üniversitesi, 11 Temmuz itibariyle başlattığı tercih ve tanıtım günlerinde binlerce öğrenci ve ailesini misafir ediyor.

Tercih maratonundaki adaylar bugünlerde Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret ediyor.

Bilgi almak için aileleriyle birlikte üniversiteye gelen adayları Üsküdar Üniversitesi’nin öğrencileri karşılıyor. Adaylar üniversitenin tüm birimlerini gezerek, tercih etmeyi düşündüğü bölümün hocalarından bilgi alıyor.

Adaylar tercihlerini de tecrübeli rehber hocalar eşliğinde gerçekleştiriyor. Eğitim Uzmanı Ahmet Alkayış'ın da bulunduğu kadro ile adaylara rehberlik hizmeti verdiklerinin altını çizen Eğitim Uzmanı Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, amaçlarının adayların mutlu ve başarılı olabilecekleri bölüm ve üniversitelerde eğitim görmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Üsküdar Üniversitesi’ni tercih etsin ya da etmesin tüm adaylara kapılarının açık olduğunu vurgulayan Tözeniş, adaylara uyguladıkları Kariyer Testi ile de onların kendilerine uygun meslek grubuna yönlendirdiklerini söyledi.

Üniversitenin akademik kadrosuyla birebir görüşme fırsatı yakalayan öğrenciler Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüşme imkânı buluyor.

Öte yandan aday öğrenciler, doğru tercih için Üsküdar Üniversitesi’nin sunduğu tercih robotu hizmetiyle de oluşturdukları tercih listelerini alanında uzman tercih danışmanlarıyla değerlendirerek tercihlerine yön verebiliyor.

Üsküdar Üniversitesi tanıtım ve tercih günleri 5 Ağustos’a kadar devam edecek.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Van’da düzenlenen 6. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ne katılan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, metaverse’nin evrenin bir simü
  • Randevu Al