Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi'nde yeni program

Üsküdar Üniversitesi’nde Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı açıldı.

Üsküdar Üniversitesi'nde yeni program

Üsküdar Üniversitesi’nde Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı açıldı.

uskudaruniversitesiyeniprogramDavranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarını çeşitlendiriyor. Bu kapsamda tezli ve tezsiz Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı açıldı. 26 Ocak’ta başlayan başvurular, 1 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek. Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Ensititüsü Biyomühendislik Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans Programı açıldı. 26 Ocak’ta başlayan başvurular, 1 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek. Programa biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik, sağlık bilimleri, tıp, eczacılık, veterinerlik, matematik, fizik, kimya, psikoloji, hemşirelik, malzeme mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, gıda mühendisliği, mühendislik bilimleri, genetik ve biyomühendislik gibi bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecek. Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı ile temelde, teknolojik anlamda araştırma yapacak bireylere gerekli bilgi birikimi sağlayarak yurdumuzda ve yurt dışında nitelikli akademik eleman ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Ayrıca yapılacak olan çalışmalara da öncülük edebilecek alanı ile ilgili teorik ve teknolojik gereksinim ve donanımlara sahip olan, alanındaki gelişmeleri takip etmiş ve etme becerisini kazanmış, öğrenmenin hazzını özümseyerek öğretmeye odaklanmış yüksek biyomühendislerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedefleniyor.

GENİŞ BİR YELPAZEDE İŞ OLANAKLARI

Yüksek lisans programını bitiren bireyler, ilaç, çevre, enerji, ziraat ve biyomedikal gibi alanlarda çalışabileceği gibi endüstriyel biyomühendislik çevre, ilaç şirketleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, adli tıp laboratuvarları, özel tanı laboratuvarları, devlet hastanesi genetik laboratuvarları, özel veya devlet üniversitelerinde gerek araştırmacı gerekse akademisyen olarak çalışabiliyor. Yüksek lisans programı kapsamında öğrencilerin endüstriye katkı sağlamaları özendirilerek yenilikçi projelerinin hayata geçirilebilmesinde kendi biyomühendislik şirketlerini kurmaları teşvik edilerek Türkiye’de biyomühendislik sektörünün gelişmesine katkı yapması bekleniyor. Bu amaçla yüksek lisans programında öğrencilerin temel bilgileri öğrenebilmeleri için alması gereken zorunlu dersler ve çalışmak istediği alana uygun olan seçmeli dersleri seçerek hem temel bilgilerini hem de istedikleri alan ile ilgili bilgileri eksiksiz edinebilmeleri için geniş yelpazeli bir ders programı oluşturuldu. Öğrencilerin edindikleri teorik bilgileri pratikte uygulayabileceği nöropsikoloji ve psikoloji laboratuvarları, beyin görüntüleme (nörobilim) laboratuvarları, elektrofizyolojik görüntüleme laboratuvarı, radyodiagnostik görüntüleme laboratuvarı, klinik biyokimya ve toksikoloji laboratuvarı, klinik farmakogenetik laboratuvarı, beyin uyarım laboratuvarları ayrıca program dahilinde yer alıyor.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi’nin araştırma ve eğitim faaliyetlerindeki başarısı uluslararası derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından b
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Randevu Al