Üsküdar Üniversitesi'nde Türk - Japon dostluğu

Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Doğan Sofracıoğlu, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi'nde Türk - Japon dostluğu

Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Doğan Sofracıoğlu, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti.

Dernek çalışmaları ile Türkiye-Japon halkının dostluğuna ilişkin Rektör Tarhan ile görüşen Sofracıoğlu, Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 14 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan kompozisyon yarışması ödül törenine ilişkin de görüş alışverişinde bulunuldu.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Üsküdar Üniversitesi, 14 Aralık’ta Üsküdar Üniversitesi konferans salonunda önemli bir etkinliğe hazırlanıyor. Türk-Japon Dostluğu Derneği ve Üsküdar Üniversitesi, Türk ve Japon dostluğunu daha da artırma adına önemli bir etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda “Ertuğrul Firkateyni ve Van Depreminde hayatını kaybeden Japon Doktor Atsushi Miyazaki” konularını ele alan kompozisyon yarışması düzenledi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı ve 10 yazının değerlendirmeye alındığı yarışmada dereceye girenler ödüllerini Üsküdar Üniversitesi’nde alacak. Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret eden Dernek Başkanı Doğan Sofracıoğlu ve Dernek Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yoshinori Moriwaki, konuya ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Tarihte olduğu gibi Türk-Japon halkının yakınlaşma ve kaynaşması açısından önem taşıyan bu etkinlik için ödül töreni 14 Aralık’ta Üsküdar Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Tören çerçevesinde Yoshinori Moriwaki de “Deprem” konulu bir konuşma yapacak. Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Tremor Hastalığının Tedavisinde Türkiye’de İlk Yerli Ürün geliyor. El titremesini önleyen bileklik tasarlandı! Bu bileklik ile el titremesi tarihe kar
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Kök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKÖKMER), alzheimer, Parkinson, otizm, MS gibi hastalıkl
  • Randevu Al