Üsküdar Üniversitesi'nde geri sayım

Üsküdar Üniversitesi'nde geri sayım
Üsküdar Üniversitesi'nde geri sayımÜsküdar Üniversitesi 2011 - 2012 eğitim öğretim yılına hızlı giriyor. Üniversite yeni yılda yüksek lisans öğrencisi alacak. Çalışmalarını sürdüren üniversite YÖK'ün onayının ardından 4 fakülte ve bünyesindeki bölümlerini resmen kurdu. Üniversite yeni yılda yüksek lisans öğrencisi alacak. Ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına katkı amacıyla yola çıkan; bilim, sağlık, turizm, tarih ve kültür kaynakları yönetimi alanlarında uluslararası düzeyde eğitim ve araştırmayı hedefleyen Üsküdar Üniversitesi, 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açıyor. NPGRUP bünyesinde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen bilimsel eğitim toplantılarının bu hafta gündeminde Üsküdar Üniversitesi'nin çalışmaları vardı. Çalışmalara ilişkin bilgiyi katılımcılara Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Zelka verdi. Zelka YÖK'ün onayıyla planladıkları 4 fakültenin resmen açıldığını söyledi. Buna göre açılan fakülte ve bölümleri şu şekilde. İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 1. Psikoloji bölümü 2. Felsefe bölümü MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 1. Moleküler biyoloji ve genetik bölümü 2. Bilgisayar mühendisliği bölümü 3. Biyomühendislik bölümü(İleriki dönemde planlanıyor) SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 1. Hemşirelik bölümü 2. Sağlık kurumları yöneticiliği bölümü 3. Sosyal hizmet bölümü İLETİŞİM FAKÜLTESİ (5 yıl içinde açılması planlanıyor) 1. Kültür yönetimi Bölümü 2. Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü Kurulan Enstitü ve anabilimdalları ise; SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ Psikolojik ana bilim dalı Felsefe ana bilim dalı FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Moleküler biyoloji ve genetik ana bilim dalı Bilgisayar mühendisliği ana bilim dalı SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Sosyal hizmetler ana bilim dalı Sağlık kurumları yöneticiliği ana bilim dalı Hemşirelik ana bilim dalı Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka; 2011-2012 Eğitim öğretim yılı için Klinik Psikoloji ve Sağlık kurumları yöneticiliği bölümleri için tezli yüksek lisans öğrencisi alacaklarını söyledi. İlk yıl için öğrenci kontenjanlarının Klinik psikoloji tezli yüksek lisans programına 30 kişi güz 30'u bahar döneminde olmak üzere toplam 60 kişi, Sağlık kurumları yöneticiliği tezli yüksek lisans programına da 20'si güz 20'si de bahar olmak üzere toplam 40 kişi olacağını söyledi. Zelka; akademik kadrolar için personel alımı çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti ve 13 Nisan'da çıkılan ilanda Klinik psikoloji alanında 3 PROF. 5 YRD. DOÇ. Sağlık kurumları yöneticiliği için 2 PROF. 1 YRD. DOÇ.'u kadrolarına kattıklarını söyledi. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al