Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB, genç girişimcileri güçlendiriyor

Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğinde yapılan uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle genç girişimcilere iş planına dayalı iş kurma ve yönetme konusunda eğitimler veriliyor. Proje kapsamında 11 akademisyenin yer aldığı eğitimlere 60 genç girişimci katıldı.

Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB, genç girişimcileri güçlendiriyor

Üsküdar Üniversitesi, akademisyenlerinin, personelinin ve mezun öğrencilerinin nitelikli girişimciler olarak yaşadıkları çevrenin potansiyellerinin farkına varabileceği, sorunları birer fırsat gibi değerlendirebilecekleri bilgi ve becerilerle donatılmasına, yaratıcılıklarını ortaya koyacak insanlar olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi. Üsküdar Üniversitesi’nden 11 akademisyen yer aldığı eğitimlere 60 kişi katıldı.

Girişimciliği bir seçenek olarak düşünen kişilere, iş planına dayalı iş kurma ve yönetme konusunda eğitimler vermeyi hedefleyen program kapsamında iş fikri, pazar araştırması, iş planı gibi konulardan oluşan 32 saatlik uygulamalı eğitim verildi.

Bu eğitimlerde katılımcılara iş fikri geliştirme, pazar araştırması, iş planı, pazarlama planı, proje yönetimi gibi konularda bilgiler verilerek katılımcıların ileride kuracakları işletmelerin başarı oranlarının artırılması hedeflendi. Bu programlarda katılımcılardan ücret alınmadı.

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisinin organize ettiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programında Yrd. Doç. Dr. Hasan Çiçek, Yrd. Doç. Dr Dinçer Atlı, Yrd. Doç. Dr Mehmet Naci Efe ve KOSGEB Üniversite işbirliği Koordinatörü Nebiye Yaşar eğitmen olarak yer aldı.

Sektörel buluşmalarda MiraMore Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Aydın, Hangikredi.com CEO’ları Yılmaz Sonışık ve Latif Vardar, M&A Premier Inc. Newyork Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Hale Haifawi, Ekol Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Efe, genç girişimcilere mentörlük ve başarılı şirket kurma noktasında mentörlük yaptı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği arasında protokol imzalandı.
  • Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresinde ‘En İyi Uygulama Ödülü’ kategorisinde seçici kurula sunulacak.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal tarafından ge
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yalnızlık Sempozyumu, bu yıl “Aile ve Yalnızlık” ana temasıyla gerçekleştiriliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Randevu Al