Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü

15 Temmuz Darbe Girişimine tepki amacıyla Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşleri sürüyor. Yürüyüşlere Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu tam destek veriyor.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü

Vatan Caddesi’nin ardından Üsküdar Üniversitesi şimdi de Boğaziçi Köprüsüne yürüdü. Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rektör öncülüğünde ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı taşıyan kadro darbe girişimini kınadı.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşlerine tam destek veriyor.

Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu şimdi de Boğaziçi Köprüsü’ne yürüdü.

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı A. Furkan Tarhan, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mehmet Zelka, Prof. Dr. Muhsin Konuk, Rektör Danışmanı Halide İncekara, Prof. Dr. İbrahim Özdemir ile çok sayıda öğretim üyesi ve idari personel Güney Yerleşke önünden hareket etti.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü 2 Ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı ile yürüyüşe geçen kadro, Boğaziçi Köprüsü’ne kadar yürüdü.

Sloganlar eşliğinde yürüyen kadro, 15 Temmuz Darbe girişimini lanetledi.

Üsküdar Üniversitesinin akademik ve idari kadrosu Boğaziçi Köprüsü’nde gerçekleştirilen demokrasi yürüyüşü programına katıldı.

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı değerlendirmelerde;

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü 3 “Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor. Son bir haftadır yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor. Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir."

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al