Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü

15 Temmuz Darbe Girişimine tepki amacıyla Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşleri sürüyor. Yürüyüşlere Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu tam destek veriyor.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü

Vatan Caddesi’nin ardından Üsküdar Üniversitesi şimdi de Boğaziçi Köprüsüne yürüdü. Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rektör öncülüğünde ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı taşıyan kadro darbe girişimini kınadı.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi Yürüyüşlerine tam destek veriyor.

Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Üsküdar Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosu şimdi de Boğaziçi Köprüsü’ne yürüdü.

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı A. Furkan Tarhan, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mehmet Zelka, Prof. Dr. Muhsin Konuk, Rektör Danışmanı Halide İncekara, Prof. Dr. İbrahim Özdemir ile çok sayıda öğretim üyesi ve idari personel Güney Yerleşke önünden hareket etti.

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü 2 Ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı ile yürüyüşe geçen kadro, Boğaziçi Köprüsü’ne kadar yürüdü.

Sloganlar eşliğinde yürüyen kadro, 15 Temmuz Darbe girişimini lanetledi.

Üsküdar Üniversitesinin akademik ve idari kadrosu Boğaziçi Köprüsü’nde gerçekleştirilen demokrasi yürüyüşü programına katıldı.

Sivil direniş sivil şahlanışa dönüştü!

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı değerlendirmelerde;

Üsküdar Üniversitesi Şimdi de Boğaziçi Köprüsü'ne Yürüdü 3 “Ben irademi kimseye vermem yükselişi bu. Toplum bunu gösterdi. Kendi kendimi yönetmeye, her türlü vesayete karşı tepkinin göstergesi bu tablo. Sürü psikolojisinden Türkiye’nin kurtulduğunu gösteriyor. Son bir haftadır yaşananlar da bunu gösteriyor. Toplum psikolojisinden okuduğum kadarıyla sivil direnişin, sivil şahlanışa dönüştüğü görülüyor. Hangi şekil altında gelirse gelsin halk, toplum üzerinde vesayet sahibi olmak isteyenlerin 3 değil 13 defa düşünmesi gerektiğini göstermiştir."

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al