Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi Şiddete Hayır! diyor

34 ünlü Üsküdar Üniversitesi’nde Kadına Şiddete Hayır Diyor!

Üsküdar Üniversitesi Şiddete Hayır! diyor

34 ünlü Üsküdar Üniversitesi’nde Kadına Şiddete Hayır Diyor!

uskudar_siddetÜsküdar Üniversitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında “Alo 183 Hayat Kurtarır-Kadına Şiddete Son” fotoğraf sergisini öğrencileriyle buluşturdu. 34 ünlü ismin poz verdiği fotoğraflarla kadına şiddet kendi bakış açılarıyla anlatılıyor. Sergi 8 Mart’a kadar gezilebilecek. Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi toplumun önemli sorunlarından biri olan Kadına Yönelik Şiddette farkındalık oluşturma adına önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Yapımcılığını ve sanat yönetmenliğini Selçuk Kaya’nın üstlendiği “Alo 183 Hayat Kurtarır-Kadına Şiddete Son” adlı fotoğraf sergisi Üsküdar Üniversitesi Kuzey Yerleşkesinde açıldı. Sergide sanat, sosyete, spor ve medya dünyasından birçok ünlü, fotoğrafçı Merve Hasman’ın objektifinin karşısına geçti ve şiddete hayır dedi. Aralarında Yeşim Salkım, Sinem Öztürk, Esra Erol, Selin Demiratar, Bengü, Tolgahan Sayışman, Nil Karaibrahimgil, Bennu Gerede, Ayşe Kucuroğlu, Hamdi Alkan ve Irmak Ünal da bulunduğu sergide ünlüler, kadına şiddeti kendi bakış açılarıyla objektiflere yansıtıyor. Bazıları sessiz çoğunluğun çıkmayan sesini sembolize etmek için ağzını bantlarken, bazıları da kadınların yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatmaya çalıştı. Merve Hasman, şiddet konusunun karanlık yanına dikkat çekmek için siyah-beyaz çalışmayı tercih etti. Sergi 3– 8 Mart tarihleri arasında gezilebilecek. Sergi Üsküdar Üniversitesi’nden sonra Forum İstanbul’da sergilenecek.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al