Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’da

Üsküdar Üniversitesi, Hindistan’ın Jamia Markaz Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Dünyada beyin alanındaki çalışmalar ve gelişmelerin tartışıldığı “Brain Studies, Research and Advancements” konulu Seminere katıldı.

Üsküdar Üniversitesi One Day International Seminar’da

Kerela eyaletinin Calicut şehrinin Jamia Markaz Üniversitesinde yapılan seminere ilgi oldukça yoğundu.

Türkiye’den Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin, Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde katıldığı One Day İnternational Seminar’da Tarhan, Jamia Markaz desteği ile Türkiye'de de bir Unani Medical College açmak istediklerini belirtti.

Türkiye’nin Beyin Üssü olarak tanınan aynı zamanda davranış bilimleri ve sağlık alanında tematik eğitim modelinin yanında Avrupa’nın 2’nci NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uygulama ortağına sahip Üsküdar Üniversitesi, Hindistan’a düzenlenen programda yoğun ilgi gördü.


Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, seminerde ana konuşmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Tarhan, işbirliğine dikkat çekti

Tarhan, konuşmasında kurumlar arası işbirliği yapmak istediğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Üsküdar Üniversitesi olarak Jamia Markaz ve Unani Medical College ile bilimsel işbirliklerini gerçekleştireceğiz. Jamia Markaz desteği ile Türkiye'de de bir Unani Medical College açmak istiyoruz.”

İki üniversite arasında 2018 yılında imzalanan MOU kapsamında, Nöropsikiyatri ve Yazılım mühendisliği alanlarından Unani Tıp ve Ayurveda tıppı gibi tamamlayıcı tıp alanlarına; tasavvuf programlarından öğrenci değişim programlarına kadar birçok konuda ileriye dönük olarak yapılabilecek çalışmalar taraflarca ele alındı.

Markaz Üniversitesi Rektörü Sheıkh Ebubekir Ahmed fen ve din ilimlerini birlikte okuttukları öğrencilerinin dünyanın birçok üniversitesinde önemli başarılar elde etiklerini, Türkiye’nin özellikle Sağlık ve Davranış bilimleri alanında önemli bir üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi ile ortak organizasyonlar düzenlemekten memnuniyetlerini ve katılımlarından dolayı hocalarımıza şükranlarını ifade etti.

Seminerde Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Üsküdar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel ve ÜSTÖMER Müdürü Öğretim Görevlisi Selçuk Duman konuşmacı olarak yer aldı.

Seminerin sonunda katılımcılara sertifika verildi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan da sertifika veren isimler arasındaydı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al