Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi senato üyeleriyle bir araya geldi

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimin ardından göreve gelen Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlık ettiği senato toplantısına katıldı ve okul yönetimiyle tanıştı.

Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi senato üyeleriyle bir araya geldi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Faruk Samet Varan’ın başkanlık ettiği Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi 9 üyeden oluşuyor. 2 yıl süreyle çalışmalarını sürdürecek olan konseyde, Medya ve İletişim Sistemleri öğrencisi Büşra Özdoğan başkan yardımcılığı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencisi Büşra Güneş de genel sekreterlik görevini yürütüyor.

Konsey projelerini anlattı

Göreve seçilmiş olmanın heyecanıyla toplantıya katılan konsey yönetimi, senato üyelerine kendini tanıttıktan sonra projelerinden bahsetti ve senato üyelerinden fikirler aldı.
Öncelikli hedeflerinin, öğrencilerin okul yönetimiyle iletişim ve koordinasyonunu geliştirmek, onlar için köprü vazifesi görmek, okuldaki faaliyetlerde daha fazla yer almalarını sağlamak olduğunu belirten öğrenci konseyi, ilerleyen dönemde proje ve çalışmaları çeşitlendirmek istediğini belirtti.

İlk projede sona yaklaşıldı

Seçilir seçilmez kolları sıvayan yeni konsey, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde eğitime devam eden Ali Altıparmak Ortaokulu’na bir kütüphane kazandırmanın gururunu yaşıyor. Okulda uzun zamandır ihtiyacı hissedilen kütüphane, konseyin çalışmaları sonucu okula kazandırıldı. Kütüphane fiziki çalışmaların bitmesinin ardından, hayata geçirilecek.

Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Konseyi senato üyeleriyle bir araya geldiGönüllü öğrenciler konseye destek oluyor

Konsey yönetimi okulda öğrenim gören tüm öğrencilerin faaliyetlerde yer alması için “Gönüllü Öğrenci Projesi” ni başlattı. Öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirme ve sinerji yaratmayı amaçlayan bu projeyle, konsey çalışmalarının daha dikkat çekici hale getirilmesi hedefleniyor.
Öğrenci konsey üyeleri çalışmaları hakkında senatoyu bilgilendirmek için bundan sonraki süreçte senato toplantılarına katılmaya devam edecek.

Konsey seçimlerinin demokratik bir şekilde gerçekleştirildiğini, demokrasi kültürünün yerleşmesinde bu seçimlerin etkili olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni dönemde konsey başkan ve üyelerine başarılar diledi.

 
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al