Üsküdar Üniversitesi’nden yabancı öğrencilere sınavsız giriş fırsatı!

Uluslararası arenada ülke olarak bölgenin eğitim üssü olma yolunda çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesi, yabancı uyruklu öğrencilere cazip imkânlar sunuyor.

Üsküdar Üniversitesi’nden yabancı öğrencilere sınavsız giriş fırsatı!
Paylaş:

Üniversite Türkiye’de uluslararası standartlarda eğitim veriyor. Üsküdar Üniversitesi, yabancı öğrencilere de kapılarını açıyor.

Yabancı uyruklu öğrenciler, herhangi bir sıralama sınavına tabii olmaksızın lise diplomalarıyla kendilerine ayrılmış özel kontenjanlara başvuru yapabiliyor.

Türkiye’de devlet üniversiteleri sadece YÖS ile öğrenci alırken Üsküdar Üniversitesi yabancı uyruklu adaylarını lise diploması ve not ortalaması ile istedikleri bölümlere kabul ediyor.

Yabancı uyruklu öğrenciler başvurularını internet üzerinden zahmetsizce ve hızlı bir şekilde yapabiliyor. Başvurular için herhangi bir ülke veya ülkeye özel kontenjan kısıtlaması da bulunmuyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, İstanbul’un en tarihi ve merkezi ilçesi Üsküdar’da bulunuyor.

Tüm ulaşım akslarının çakıştığı kolay ulaşılabilir bir yerde bulunan Üsküdar Üniversitesi, üç kampüsünde eğitim veriyor. Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, eğitim gördükleri alanda NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde staj yapma imkânına da sahip oluyor.

Geniş laboratuvar imkânlarıyla da dünya standartında eğitim sunuyor. Öğrenciler teorinin yanında bölümleriyle ilgili alanlarda pratik imkanı da buluyor.

ÜHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: