Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket

Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket. Üsküdar Üniversitesi, ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi düzenliyor.

Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket

Üsküdar Üniversitesi  tarafından Türkiye genelinde ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi gerçekleştiriliyor. Üsküdar Üniversitesi tarafından geliştirilen, sosyal medya üzerinden uygulanan anket ile katılımcıların zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarının ölçülmesi hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Aylin Tutgun Ünal yürütücülüğünde geliştirilen, sosyal medya üzerinden düzenlenen ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi ile katılımcıların zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarının ölçülmesi amaçlanıyor.

Zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarını ölçmeye yönelik bilimsel çalışmanın bir parçası olan bu çalışmada, tüm dünyada gerçekleştirilen benzerlerinde olduğu gibi başta bilime hizmet etmeyi ardından da bu çalışmaları kendine yol gösterici olarak alacak oyun geliştiricilere yol gösterecek ve dolayısıyla topluma faydalı olmayı hedefleniyor.

Katılımcılara hayal kurup kurmadıkları, hayattaki en büyük istekleri, gelecekle ilgili düşünce ve hedefleri, zorluklarla karşılaştıkları zaman nasıl hareket ettikleri, ihtiyaç ve öncelik sıralamaları, ünlü olma hayali, makam sahibi olmak, öldükten sonra nasıl bir insan olarak anılmak istediği… gibi farklı konuları içeren 28 yönerge/soru yöneltilerek değerlendirme yapmaları istendi.

Anketteki ifadelere “Hiç katılmıyorum”, “Az katılıyorum”, “Orta katılıyorum”, “Çok katılıyorum”, “Tamamen katılıyorum” şeklinde katılım düzeyini belirtmeleri istendi.

Ankete katılım için;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCNAPqfKEDPRQQJXiuVIqK3kDaLOtDIdmuDLjlfykL4yMlDw/viewform
 

Paylaş:



Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al