Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket

Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket. Üsküdar Üniversitesi, ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi düzenliyor.

Üsküdar Üniversitesi'nden önemli anket

Üsküdar Üniversitesi  tarafından Türkiye genelinde ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi gerçekleştiriliyor. Üsküdar Üniversitesi tarafından geliştirilen, sosyal medya üzerinden uygulanan anket ile katılımcıların zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarının ölçülmesi hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Aylin Tutgun Ünal yürütücülüğünde geliştirilen, sosyal medya üzerinden düzenlenen ‘Zaman ve Anlam Boyutlu Yaşam Amaçları’ Anketi ile katılımcıların zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarının ölçülmesi amaçlanıyor.

Zaman ve anlam boyutlu yaşam amaçlarını ölçmeye yönelik bilimsel çalışmanın bir parçası olan bu çalışmada, tüm dünyada gerçekleştirilen benzerlerinde olduğu gibi başta bilime hizmet etmeyi ardından da bu çalışmaları kendine yol gösterici olarak alacak oyun geliştiricilere yol gösterecek ve dolayısıyla topluma faydalı olmayı hedefleniyor.

Katılımcılara hayal kurup kurmadıkları, hayattaki en büyük istekleri, gelecekle ilgili düşünce ve hedefleri, zorluklarla karşılaştıkları zaman nasıl hareket ettikleri, ihtiyaç ve öncelik sıralamaları, ünlü olma hayali, makam sahibi olmak, öldükten sonra nasıl bir insan olarak anılmak istediği… gibi farklı konuları içeren 28 yönerge/soru yöneltilerek değerlendirme yapmaları istendi.

Anketteki ifadelere “Hiç katılmıyorum”, “Az katılıyorum”, “Orta katılıyorum”, “Çok katılıyorum”, “Tamamen katılıyorum” şeklinde katılım düzeyini belirtmeleri istendi.

Ankete katılım için;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCNAPqfKEDPRQQJXiuVIqK3kDaLOtDIdmuDLjlfykL4yMlDw/viewform
 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 27 Temmuz’da başlayan resmi tercih süresi 5 Ağustos 2022 Cuma günü sona eriyor. Meslek seçiminde hala kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile i
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Randevu Al