Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli öğrencilerine destek

Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli 174 Öğrencisine Destek geldi.

Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli öğrencilerine destek

Üsküdar Üniversitesi, dün İzmir’de meydana gelen deprem felaketi ile ilgili İzmir ikametgahlı ve ailesi İzmir’de yaşayan öğrencilerine destek için acil eylem planı oluşturdu. Depremzede 174 öğrencinin aranarak ihtiyaç duydukları konuların tespiti ve ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Ayrıca Psikolojik Danışma Birimi de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu psikolojik desteği sağlayacak.

Ege denizinin Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 26 kişi yaşamını yitirdi, 831 kişi yaralandı.

 Üsküdar Üniversitesi’nden yapılan açıklamada fakülte, enstitü ve meslek yüksek okullarında İzmir ikametgahına sahip ve ailesi İzmir’de yaşayan 174 öğrencinin eğitim gördüğü belirtildi. Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde oluşturulan acil eylem planına göre depremden sonra İzmir’deki öğrenciler ile iletişime geçmek, psikolojik destekte bulunmak, ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılanmak üzere görev paylaşımı yapıldı.

Üniversitede seferberlik ilan edildi

Plan çerçevesinde öğrencilerin eğitim gördükleri fakülte, enstitü ve MYO dağılımı ilgili dekanlar, müdürler ve öğretim görevlileri bilgilendirildi. Öğrenciler, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanması için aranmaya başlandı.

Öğrencilere psikolojik destek sunulacak

Üsküdar Üniversitesi SKS Direktörlüğü tarafından, Psikolojik Danışma Birimi olarak öğrenciler aranacak, ihtiyaç duydukları psikolojik destek sürekli olarak sağlanacak.
Yurt İzmirli öğrencilerin kullanımına açılacak

Yapılan açıklamaya göre üniversitenin kız öğrenci yurdunda bir bölüm, İzmir’de ikamet eden öğrencilerin kullanımına açılacak.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al