Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli öğrencilerine destek

Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli 174 Öğrencisine Destek geldi.

Üsküdar Üniversitesi’nden İzmirli öğrencilerine destek

Üsküdar Üniversitesi, dün İzmir’de meydana gelen deprem felaketi ile ilgili İzmir ikametgahlı ve ailesi İzmir’de yaşayan öğrencilerine destek için acil eylem planı oluşturdu. Depremzede 174 öğrencinin aranarak ihtiyaç duydukları konuların tespiti ve ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Ayrıca Psikolojik Danışma Birimi de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu psikolojik desteği sağlayacak.

Ege denizinin Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 26 kişi yaşamını yitirdi, 831 kişi yaralandı.

 Üsküdar Üniversitesi’nden yapılan açıklamada fakülte, enstitü ve meslek yüksek okullarında İzmir ikametgahına sahip ve ailesi İzmir’de yaşayan 174 öğrencinin eğitim gördüğü belirtildi. Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde oluşturulan acil eylem planına göre depremden sonra İzmir’deki öğrenciler ile iletişime geçmek, psikolojik destekte bulunmak, ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılanmak üzere görev paylaşımı yapıldı.

Üniversitede seferberlik ilan edildi

Plan çerçevesinde öğrencilerin eğitim gördükleri fakülte, enstitü ve MYO dağılımı ilgili dekanlar, müdürler ve öğretim görevlileri bilgilendirildi. Öğrenciler, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanması için aranmaya başlandı.

Öğrencilere psikolojik destek sunulacak

Üsküdar Üniversitesi SKS Direktörlüğü tarafından, Psikolojik Danışma Birimi olarak öğrenciler aranacak, ihtiyaç duydukları psikolojik destek sürekli olarak sağlanacak.
Yurt İzmirli öğrencilerin kullanımına açılacak

Yapılan açıklamaya göre üniversitenin kız öğrenci yurdunda bir bölüm, İzmir’de ikamet eden öğrencilerin kullanımına açılacak.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al