Üsküdar Üniversitesi’nden hareketli “sağlık için hareket et” çağrısı

Üsküdar Üniversitesi Dünya Sağlık İçin Hareket Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla herkesi hareket etmeye davet etti.

Üsküdar Üniversitesi’nden hareketli “sağlık için hareket et” çağrısı

Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyenlerin katıldığı programda hareket etmenin önemi vurgulandı. Vurgulanmakla kalmadı herkes müzik eşliğinde hareket de etti.

Üsküdar Üniversitesi’nden hareketli “sağlık için hareket et” çağrısıÜsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Haydar Sur, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Defne Kaya, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu katıldı.

Açılış konuşması yapan Doç Dr. Dene Kaya hareket etmenin önemine dikkat çekerek “Amacımız, en azından buradaki insanların toplantı sonunda hareketsizliğin nelere yol açtığını öğrenmiş olmalarıdır.’ dedi.

Üsküdar Üniversitesi’nden hareketli “sağlık için hareket et” çağrısı 2Obezite dünyanın ortak hastalığı

Araştırma görevlisi Mahmut Çalık, ‘İnaktivite’ başlıklı sunumunda Avrupa’da birinci sırada ölüm nedeninin fiziksel hareketsizlik olduğuna dikkat çekerek “Şu anda birçoğumuz in aktif bireyleriz. Ulaşım araçlarının gelişmesi ve cep telefonu kullanımının artması gibi olaylar bizleri buna sürüklüyor. Aslında obezite dünyanın ortak hastalığıdır. Bunlardan kaçınmak için ise fiziksel aktiviteleri hayatımıza aldığımız andan itibaren depresyonun ve psikolojik sorunların da uzaklaşmasını sağlayacağız.

Üsküdar Üniversitesi’nden hareketli “sağlık için hareket et” çağrısı 3Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu, fiziksel aktivitelerin, egzersizlerin ve sporların amacının sağlığımız için önemine vurgu yaptı.

Programın sonunda katılımcılar müzik eşliğinde oyunlar oynayarak hareket etti.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al