Üsküdar Üniversitesi’nde 'terör' konuşulacak

Üsküdar Üniversitesi, Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) tarafından “Çağımızın Buhranı Terör” konulu panel düzenlenecek. Panelin açılış konuşması Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından yapılacak.

Üsküdar Üniversitesi’nde 'terör' konuşulacak

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) tarafından “Çağımızın Buhranı Terör” konulu panel düzenlenecek. PAMER Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı İslam ve Prof. Dr. Mithat Baydur koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek “Barış ve Huzur Tasavvurumuz”  programında terör konuşulacak.

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda 23 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek panelin açılış konuşması, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından yapılacak.

İki ayrı oturumdan oluşacak panelde İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran “İslam’da Cihad Uygulamaları” başlıklı konuşma yapacak. İlk oturumum başlığı “21. Yüzyıl’da Emperyalizm ve Postkolonyal Direniş” olacak.

İlk oturumun başkanlığını Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk yapacak. İlk oturumda Prof. Dr. Nazife Gürdoğan, Doç. Dr. Niyazi Beki ve Dr. Neslihan Çevik birer konuşma yapacak.

“Müslüman Gençlerin Radikalleşme Süreci ve Sosyolojik Savaş” başlıklı ikinci oturumun başkanlığını Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mithat Baydur yapacak. Emekli hakim Yusuf Çağlayan, gazeteci yazar Nevzat Çiçek ve araştırmacı yazar Mustafa Armağan panelist olarak yer alacak.

www.uskudar.edu.tr
 

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al