Üsküdar Üniversitesi’nde “Kadın ve dayanışmanın gücü”

Üsküdar Üniversitesi’nde “Kadın ve dayanışmanın gücü”

Üsküdar Üniversitesi’nde “Kadın ve dayanışmanın gücü”
Paylaş:

Toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalar yürüten Üsküdar Üniversitesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenleyeceği etkinlikte ailede, siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında  “kadın dayanışması” konuşulacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun  açılış konuşması yapacağı programda  dayanışma içindeki kadınların dünyayı nasıl değiştirebileceği gözler önüne serecek.

Üsküdar Üniversitesi’nde “Kadın ve dayanışmanın gücü” Üsküdar Üniversitesi Çözüm Odaklı Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSÇÖZÜM) tarafından düzenlenecek “Kadın ve Dayanışma” programında kadınlarımızın üreterek, emek vererek elde ettiği başarılar konuşulacak.  

Çözüm Odaklı Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Ayşenur Kurtoğlu’nun hoş geldiniz konuşması ile başlayacak olan programda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu da açılış konuşması yapacak.
Etkinlikte Üsküdar Üniversitesi Strateji Geliştirme Direktörü Ayşe Kartal, “Ailede Kadın Dayanışması”, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Halide İncekara da “Siyasette Kadın Dayanışması”, konulu konuşma yapacak.

Saitabat Köyü mucizesini anlatacak

Bursa’da  yıllar önce Demirkızık Köyü’ne imrenerek kendi köyündeki kadınları bir araya getiren Sermin Cakalıoğlu da “STK ve Kadın” başlıklı bir konuşma yapacak. Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Sermin Cakalıoğlu, hem Saitabat Köyü’nün hem de köy kadınlarının ekonomik anlamda kalkınmalarına ve turizm alanında önemli bir marka haline gelmelerinin öyküsünü anlatacak.

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: