Üsküdar Üniversitesi'nde aile danışmanlığı eğitimi

Üsküdar Üniversitesi’nden aile danışmanlığı eğitimi başladı.

Üsküdar Üniversitesi'nde aile danışmanlığı eğitimi
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi, V. Dönem Aile Danışmanlığı Sertifika Programı eğitimlerine Prof.Dr. Nevzat Tarhan’ın verdiği ilk dersle başladı.

V. Dönem Aile Danışmanlığı Sertifika Programı eğitimleri 18 Ekim Pazar günü başladı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ilk dersi verdiği eğitimler için kayıtlar, 23 Ekim 2015 Cuma gününe kadar devam edecek.

Üsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi (AİLEMER) tarafından koordine edilen eğitimlere sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar katılabilecek.

300 saati teorik ve 30 saati süpervizyon olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saat olan eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, “Aile Danışmanı” unvanı almaya hak kazanacaklar.

AİLEMER Müdürü ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız, programa katılan bütün kursiyerler için başarılı bir eğitim olması temennisinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde verilecek eğitimler yaklaşık 6 ay sürecek.
  Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
  • Beyza yazdı:

    Merhaba, Bir sonraki aile danışmanlığı sertifika eğitim dönemi ne zaman acaba?


Cevap yazdığın kullanıcı: