Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…

Üsküdar Üniversitesi, yükseköğretime politikaları ile yön veren dünyanın en büyük eğitim organizasyonu NAFSA’ya katıldı.

Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…

Bu yıl 68’inci buluşma Colorado eyaletinin Denver şehrinde gerçekleştirildi. Dünyanın her kıtasından çok sayıda yükseköğretim mensubunun yer aldığı organizasyonda Üsküdar Üniversitesi tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Her yıl Mayıs ayının son haftasında ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük eğitim fuarı NAFSA (National Assocaiton of Foreign Student Advisors-Yabancı Öğrenci Danışmanları Ulusal Derneği) 68’nci buluşmasını ABD’ nin Colorado eyaletinde yer alan Denver şehrinde gerçekleştiriyor.

Dünyanın her kıtasından yükseköğretim ile ilgili kurumların ve eğitim alanında görev yapan profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona Türkiye’den de 25 üniversite “Study in Turkey” çatısı altında katılıyor.

NAFSA’da Üsküdar Üniversitesi de yer alıyor.

Dünyada yükseköğretime politikaları ile yön veren NAFSA, dünyanın her yerindeki ve her kademesindeki uluslararası eğitim profesyonellerini bir araya getirmek, eğitim sektöründeki gelişmelerden haber vermek ve uluslararası iş birlikleri için zemin oluşturmak amacıyla binlerce kişiyi bir araya getirirken, organizasyona katılan Üsküdar Üniversitesi de tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

NAFSA Uluslararası Eğitim Fuarı ve Konferansı’nda konferanslar, uluslararası eğitimi ile ilgili oturumlar, işbirliği toplantıları ve ülkelere özel eğitim ile ilgili bilimsel etkinlikler gerçekleştirilirken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular da deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Öte yandan Türk Amerikan Üniversiteleri Çalıştayı ve Avrupa Staj Konsorsiyumu yönetim kurulu toplantısına katılan Konuk ve Üçsular, Colorado Heights Üniversitesi yetkilileriyle de üniversitenin kampüsünde gezi ve incelemelerde bulundu.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Psikiyatri teşhis ve sınıflandırmada nörogörüntüleme odaklı akıllı öngörü modelleri açıklandı.
  • Üsküdar Üniversitesi 1. Uluslararası Hesaplamalı Nörobilim Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.
  • Randevu Al