Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…

Üsküdar Üniversitesi, yükseköğretime politikaları ile yön veren dünyanın en büyük eğitim organizasyonu NAFSA’ya katıldı.

Üsküdar Üniversitesi NAFSA’da Dünya Üniversiteleriyle tecrübelerini paylaşıyor…

Bu yıl 68’inci buluşma Colorado eyaletinin Denver şehrinde gerçekleştirildi. Dünyanın her kıtasından çok sayıda yükseköğretim mensubunun yer aldığı organizasyonda Üsküdar Üniversitesi tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Her yıl Mayıs ayının son haftasında ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük eğitim fuarı NAFSA (National Assocaiton of Foreign Student Advisors-Yabancı Öğrenci Danışmanları Ulusal Derneği) 68’nci buluşmasını ABD’ nin Colorado eyaletinde yer alan Denver şehrinde gerçekleştiriyor.

Dünyanın her kıtasından yükseköğretim ile ilgili kurumların ve eğitim alanında görev yapan profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona Türkiye’den de 25 üniversite “Study in Turkey” çatısı altında katılıyor.

NAFSA’da Üsküdar Üniversitesi de yer alıyor.

Dünyada yükseköğretime politikaları ile yön veren NAFSA, dünyanın her yerindeki ve her kademesindeki uluslararası eğitim profesyonellerini bir araya getirmek, eğitim sektöründeki gelişmelerden haber vermek ve uluslararası iş birlikleri için zemin oluşturmak amacıyla binlerce kişiyi bir araya getirirken, organizasyona katılan Üsküdar Üniversitesi de tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

NAFSA Uluslararası Eğitim Fuarı ve Konferansı’nda konferanslar, uluslararası eğitimi ile ilgili oturumlar, işbirliği toplantıları ve ülkelere özel eğitim ile ilgili bilimsel etkinlikler gerçekleştirilirken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular da deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Öte yandan Türk Amerikan Üniversiteleri Çalıştayı ve Avrupa Staj Konsorsiyumu yönetim kurulu toplantısına katılan Konuk ve Üçsular, Colorado Heights Üniversitesi yetkilileriyle de üniversitenin kampüsünde gezi ve incelemelerde bulundu.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al