Üsküdar Üniversitesi mütevelli heyeti toplantısı yapıldı

Üsküdar Üniversitesi mütevelli heyeti toplantısı yapıldı

Üsküdar Üniversitesi mütevelli heyeti toplantısı yapıldı

 

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

 3 gündem maddesiyle toplanan üyeler oy çokluğuyla mütevelli heyeti başkan olarak Ahmet Furkan Tarhan’ı, Yükseköğretim Kurulu’na sunulmak üzere de Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı vekâleten Rektör olarak seçti.

Amaca uygun üniversite kurma vizyonuyla 2008 Eylül ayında çalışmalarına başlanan Üsküdar Üniversitesi’nin resmen kurulduğuna ilişkin kanunun resmi gazetede yayınlanmasının ardından çalışmalara hız verildi. Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı (İDER) Vakfı merkezinde bir araya geldi.

Toplantıya İDER Vakfı yönetim kurulundan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uğur Canbolat, Necmettin Gürsoy, vakfın mütevelli heyeti üyelerinden; Dr. Oğuz Tan, Dr. Semra Kaya Baripoğlu, Yakup Topsöğüt, ile Üsküdar Üniversitesi mütevelli heyeti üyelerinden de Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Mevlüde Vuslat Bekaroğlu, Ramazan Çelik, Mustafa Şevki Kavurmacı, Adnan Tanrıverdi ile Ahmet Furkan Tarhan katıldı.

 Prof. Dr. Mehmet Zelka’nın üniversite’nin çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi verdiği toplantıda sunumun ardından mütevelli heyeti toplantısını idare etmek üzere bir divan oluşturuldu. Toplantının divan başkanlığına Ahmet Tanrıverdi, sekreterliğine ise Ahmet Furkan Tarhan seçildi. 3 gündem maddesinin görüşüldüğü heyet toplantısında 3 madde de karara bağlandı.

 Oy çokluğuyla üniversite mütevelli heyeti başkanlığına Ahmet Furkan Tarhan, üniversiteye vekâleten rektör olarak da Prof. Dr. Nevzat Tarhan seçildi. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Randevu Al