Üsküdar Üniversitesi ile TİHEK işbirliği

Üsküdar Üniversitesi ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi ile TİHEK işbirliği

Protokol imza töreni Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve TİHEK Kurucu Başkanı Süleyman Arslan tarafından gerçekleşti. Protokol ile insan hakları ders ve kulüpleri oluşturulacak.

Merkez Yerleşke Senato toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı, Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Tahsin Aksu ve Medya PR Birim Yöneticisi Şaban Özdemir de katıldı.

İnsan hakları konusunda ulusal ve uluslararası projeler yapılacak

TİHEK ve Üsküdar Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının amacı, karşılıklı olarak kurum içi eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, bilimsel konferansların düzenlenmesi, insan haklarını konu edinen ulusal ve uluslararası düzeyde ortak projelerin yürütülmesi olarak belirlendi.

İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulacak

Üsküdar Üniversite ve TİHEK arasında yapılan protokol kapsamında Üsküdar Üniversitesi bünyesinde insan hakları alanında disiplinler arası bir yaklaşımla insan haklarının tanınması, korunması, uygulanması ve geliştirilmesi açılarından, teorik ve pratik alanda araştırma ve çalışmaların yürütmesine yönelik hedefler belirlendi. Bu hedefe yönelik İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulması konusu ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.  

İnsan hakları ders ve kulüpleri oluşturulacak!

Protokol kapsamında Üsküdar Üniversite bünyesinde insan hakları konusuna ilişkin derslerin okutulması, insan haklarına yönelik kulüplerinin kurulması gibi faaliyetler değerlendirildi.

Toplu fotoğraf çekimi ardından protokol imza töreni sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al