Üsküdar Üniversitesi Hindistan’da!

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, önderliğinde katıldığı “One Day International” programında beyin alanındaki gelişmeler her yönüyle irdelenecek.

Üsküdar Üniversitesi Hindistan’da!

Dünyada beyin alanındaki çalışmalar ve gelişmelerin geldiği son nokta Hindistan’da alanında önemli isimlerin katılımı ile masaya yatırılıyor. Türkiye’den Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin, Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde katıldığı “One Day International” programında beyin alanındaki gelişmeler her yönüyle irdelenecek.

Türkiye’nin Beyin Üssü olarak tanınan aynı zamanda davranış bilimleri ve sağlık alanında tematik eğitim modelinin yanında Avrupanın 2’inci NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uygulama ortağına sahip Üsküdar Üniversitesi şimdi de Hindistan’a gidiyor.

14 Temmuzda Hindistan’ın Kozhikode şehrinde gerçekleşecek “One Day International” seminerine dünyanın birçok bölgesinden nörobilim, psikiyatri, psikoloji ve bilişsel bilimin önde gelen isimleri katılacak.

Uluslararası seminerde dünyadaki beyin çalışmaları, gelişmeleri ve beklentileri ele alınacak.

Jamia Markaz Üniversitesinde düzenlenecek seminere Türkiye’den Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de katılacak.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Üsküdar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel seminerde Türkiye’deki çalışmalarla ilgili bilgiler verecek.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al