Deprem Travma Psikolojisi

Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Kongresi'nde

Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Birliği kongresine katıldı…

Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Kongresi'nde

Üsküdar Üniversitesi Dünya Psikiyatri Birliği kongresine katıldı…

anksiyete_1WPA Dünya Psikiyatri Birliğini üç yılda bir düzenlediği uluslararası psikiyatri kongresinin 16’ıncısı, İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleştirildi. Psikiyatride yeni gelişmeler ve araştırmaların ele alındığı, 15 bin kişinin katıldığı kongreye Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı. Grup “Psikiyatride Kişiye özel tedavi” konusunu masaya yatırdı. WPA Dünya Psikiyatri Birliği’nin 3 yılda bir düzenlediği Uluslararası Psikiyatri Kongrelerinin16’ıncısı yapıldı. İspanya’nın Madrid şehrinde 19 Eylül’de gerçekleştirilen kongreye dünya ülkelerinden alanında uzman 15 bin kişi katıldı. 21’inci yüzyılın psikiyatri zorluklarının, klinik sonuçları, araştırmaları ve topluma etkilerinin konuşulduğu organizasyona Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı. Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yöneticiliğini yaptığı oturumda “Psikiyatride Kişiye özel tedavi” konusu her yönüyle masaya yatırıldı. Yoğun ilginin olduğu oturumda; İşviçre Lozan Üniversitesi’nden Prof Chin Bin Eap kişiye özel tedavinin Farmakogenetik boyutunu, ABD Chicago’dan Nörobilimci Prof Lucasz Konapka FarmakoEEG  ile kişinin beyin sinyallerine göre ilaç kullanımı konusunu, Dr. Gökben Hızlı Sayar ise Üsküdar Üniversitesi’nde  ilaç kan düzeyi (TDM) ölçümleri ile ilgili veri tabanı çalışmasını anlattı.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al