Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda

15 Temmuz Darbe Girişiminin hemen ardından net duruşuyla girişimi kınayan Üsküdar Üniversitesi, Demokrasi yürüyüşlerinin ardından şimdi de demokrasi duruşunda.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Eğitim Ekonomisi İş Konseyi tarafından Taksim’de gerçekleştiren demokrasi duruşuna Üsküdar Üniversitesinden rektör yardımcıları ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda

Prof. Dr. Muhsin Konuk alanda yaptığı konuşmada eleştirel düşüncenin önemine dikkat çekti.

15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından Üsküdar Üniversitesi gerek basına gerek ise kamuoyuna yaptığı açıklamalarıyla darbe girişimini kınamıştı.

Tepki amaçlı demokrasi yürüyüşlerine deÜsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda 2 katılan Üsküdar Üniversitesi, ilk olarak Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın öncülüğünde, aralarında rektör yardımcıları, dekanlar ile çok sayıda akademik personelin bulunduğu Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen demokrasi yürüyüşüne katılmıştı.

Üsküdar Üniversitesi, Mütevelli Heyeti Başkanı A. Furkan Tarhan, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan öncülüğünde daha sonra Boğaziçi köprüsüne yürümüştü. Üniversite’nin Altunizade’de bulunan Güney Yerleşkesi’nden ellerinde Türk bayrakları ve “Hâkimiyet Milletindir” pankartı ile harekete geçen öğretim üyeleri, sloganlar eşliğinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne yürüyerek darbe girişimini kınamıştı.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda 3Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri son olarak da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu; Eğitim Ekonomisi İş Konseyi tarafından Taksim’de düzenlenen Demokrasi Duruşuna katıldı.

Farklı üniversitelerden akademisyenlerin de katıldığı programda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk topluluğa seslenerek eleştiri kültürüne dikkat çekti. Konuk şunları söyledi:

“Darbenin ülkemize hiçbir düzen katmayacak, aksine kaos ortamı oluşturacaktır. Üsküdar Üniversitesi her zaman demokrasinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Darbe girişiminde insanlarımız bu ülke, vatan için canlarını düşünmeden verdi. Şehit oldular. Allah o şehitlerin ruhlarını üzerimizden eksik etmesin.

Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri Demokrasi Duruşunda 4Bu olaylar son bulsun diyorsak yetiştirdiğimiz insanlara eleştiril düşünceyi öğretmek zorundayız. Eleştiri olmadığı yerde insanlar itaat kültürüyle koyun gibi güdülür. Ülkemiz böyle kalkışmaları bir daha bir daha hep yaşar.”

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümünde düzenlenen panelde konuşan kurucu rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, darbeler
  • Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 22 Nisan Dünya Günü’nde ilan edilen “Küresel İyi Oluş Manifestosu”, dünyanın önde gelen üniversitelerinin de
  • Üsküdarlı akademisyenler Covid -19 pandemi döneminde psikiyatrik hastalıklar ve elektromanyetik alan kirliliğin insan sağlığı üzerine etkileri olmak ü
  • aydi Tut Elimi Derneği bağışçılarından Davut Bozkurt bundan tam 16 yıl önce Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ithafen kaleme aldığı mektubu 16 yıl sonra bizza
  • Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi (GBA) Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Optimum Akademi arasında imzalanan protokolle üniversite öğrenci
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği, ihmal, istismar, şiddete maruz kalan ve suça sü
  • Randevu Al