Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz’u Unutmadı, Unutturmadı!

Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz Darbe Girişiminin 4. Yıldönümünde gerçekleştirdiği çok sayıda etkinlikle 15 Temmuzu unutmadı, unutturmadı.

Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz’u Unutmadı, Unutturmadı!

Darbe girişimine karşı milletin ortaya koyduğu destansı mücadele Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştirilen çeşitli program ve faaliyetlerle ele alındı.

15 Temmuz Şehitler Anıtı’na ziyaret

Üsküdar Üniversitesi 15 Temmuz Darbe Girişiminin 4. Yıldönümünde ilk olarak Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü koordinesinde 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na ziyaret etti.Ziyarete Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka öncülüğünde akademik ve idari kadrodan çok sayıda isim katıldı. 15 Temmuz’da şehit olanlar için hep birlikte dua edildi.

Politik Psikoloji bağlamında darbeler

15 Temmuz “Politik Psikoloji Bağlamında” Panelinde konuşuldu

Üsküdar Üniversitesi Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) ve Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) iş birliğinde 15 Temmuz destanının 4. yıldönümünde “Politik Psikoloji Bağlamında Darbeler” başlıklı panel gerçekleştirildi.Panelde konuşan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ülke ve toplum olarak geçmişte yaşadığımız darbelerden mutlaka ders alınması gerektiğini vurguladı.

Programa Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yanı sıra, Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi de konuşmacı olarak katıldı.

“15 Temmuz Şehit Yakınlarının Duygu Durumu Araştırması” Sonuçları paylaşıldı
Üsküdar Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği iş birliği ile yürütülen “15 Temmuz Şehit Yakınlarının Duygu Durumu Araştırması” sonuçları açıklandı.15 Temmuz Derneği, Üsküdar Üniversitesi’nin bilimsel desteği ile şehit yakınlarına yönelik bir araştırma gerçekleştirdi.Araştırma sonuçları, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı A. Tarık Şebik ve 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Erdim’in katılımı ile düzenlenen basın toplantısında kamuoyuyla paylaşıldı.

Araştırmanın çarpıcı sonuçları basının da dikkatini çekti.

Darbe ve Demokrasi sergisi açıldı…

15 Temmuz Darbe girişiminin 4. Yıldönümünde Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke lobi alanında “Darbe ve Demokrasi Sergisi açılışı gerçekleştirildi.15 Temmuz hain darbe girişiminin saat saat kronolojik olarak anlatıldığı sergi, Merkez Yerleşke lobi alanında 13-17 Temmuz tarihleri arasında gezilebilecek.

ÜÜ TV’de darbeler üzerine söyleşi programı gerçekleştirildi

Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dr. Öğr. Üyesi Fehmi Ağca ve Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü Kulüplerden Sorumlu Yönetici Yardımcısı Sadık Paksoy un katılımlarıyla ÜÜTV’ de Darbeler üzerine söyleşi programı gerçekleştirildi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al