Üsküdar Fizyoterapi ilk mezunlarını veriyor!

2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını verecek olan Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri için temsili mezuniyet töreni düzenlendi.

Üsküdar Fizyoterapi ilk mezunlarını veriyor!

Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 4’üncü sınıf öğrencileri ve ailelerinin yanı sıra bölüm akademisyenleri de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. sınıf koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yıldız Erdoğanoğlu yaptı.

“Öncelikli teşekkürüm ailelere”

Konuşmasının başlangıcında bölüm olarak ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadığını dile getiren Erdoğanoğlu, büyük emekler vererek evlatlarını kendilerine emanet eden ailelere teşekkürlerini iletti.

“Bütün çabamız iyi öğrenci yetiştirmek için”

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Defne Kaya ise duygularını şu cümlelerle ifade etti;  “Son sınıf öğrencileriyle biz hep kavga ettik. İlk günden bugüne kadar hep öyle oldu. Sebebimiz onların iyi yetişmesi, bizim aldığımızın eğitimin aynısını hatta daha iyisini almalarını istememizdi. Bizim bütün stresimiz bu çocuklar mezun olduklarında Üsküdar Üniversitesinde iyi fizyoterapistler yetiştiğini bilmemiz ve çevreden bunu duymak istiyor oluşumuzdan kaynaklı. Onlar benim ve bütün ekip arkadaşlarımın gözbebeği. Bu mesleği yapıyor olmak, insanlara iyi bir şekilde dokunuyor olmak çok güzel bir şey. Bu duyguyu doya doya yaşayın” dedi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka da yaptığı konuşmada kurum olarak verilen eğitimin yanı sıra bu konuda ailelerin yadsınamaz bir desteğinin olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin mezuniyetlerini tebrik etti.

Açılış konuşmalarının ardından Üsküdar Üniversitesi müzik kulübünün gerçekleştirdiği müzik dinletisi ile öğrenciler ve aileleri keyifli anlar yaşadı.

Öğrencilere temsili diplomalarının takdiminin ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile tören sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencileri, regl tabularını yıkmak ve regl yoksulluğunu azaltmak amacıyla “Saklayac
  • ‘Biz Geleceğiz’ projesi ile 435 öğrenciye cinsel istismar, farkındalık ve önleme eğitimi verildi.
  • Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi’nde tıp eğitimi gören öğrenciler, akademisyen ve alanında
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü ve Hemşirelik Kulübü tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği, Sağlığa Yansımaları v
  • Bi Başka Mühendislik Zirvesi TECH’22, teknoloji girişimcilerini bir araya getirdi.
  • “Değişen İnsan Değişen Bilim” başlığında gerçekleştirilen TEDx Uskudar University, alanında uzman isimleri ağırladı.
  • Randevu Al