Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…

Geleneksel Dostlar Divanı Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde toplandı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…

 

İş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan dostların bir araya geldiği buluşmada konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı. Bizde istedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin…” dedi.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…Geleneksel Dostlar Divanı bu kez Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Merkez Yerleşkede Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ev sahipliğinde toplanan Dostlar Divanına iş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan önemli isimler katıldı.

Katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu başkanı Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran da vardı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 2Kokteyl ile başlayan buluşma Türk Sanat Müziği eserleri ile sıcak sohbetlere dönüştü.

Dostluk Divanının kurucusu Sami Özey, mikrofonu davetlilere uzatırken katılımcılar geçere samimiyet ve dostlu vurgusu yaptı.

Sonrasında ev sahibi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan kürsüye geldi. Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı diyen Tarhan, “İstedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin” ifadelerini kullandı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 3Toplantının başkanlığını Dostlar Divanı Kurucusu, gazeteci, yazar Sami Özey yaparken Özey, ev sahipliğinden ötürü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a plaket ve yeni kitabı “Hayat Sohbetleri” ni takdim etti.


Gecenin sonunda Müftü Rahmi Yaran liderliğinde dua edildi.

Dostlar Divanı

Dostlar Divanı, İstanbul merkezli, meşveret, muhabbet ve düşünce hareketi. Bir başka ifadeyle; gerçek anlamdı bir akil insanlar heyeti. 6 veya 7 hafta da bir toplanır.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 4İstanbul’un çeşitli ilçelerinde, zaman zaman da Anadolu’nun güzel şehirlerinde bir araya gelir.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Kök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKÖKMER), alzheimer, Parkinson, otizm, MS gibi hastalıkl
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümünde düzenlenen panelde konuşan kurucu rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, darbeler
  • Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 22 Nisan Dünya Günü’nde ilan edilen “Küresel İyi Oluş Manifestosu”, dünyanın önde gelen üniversitelerinin de
  • Üsküdarlı akademisyenler Covid -19 pandemi döneminde psikiyatrik hastalıklar ve elektromanyetik alan kirliliğin insan sağlığı üzerine etkileri olmak ü
  • aydi Tut Elimi Derneği bağışçılarından Davut Bozkurt bundan tam 16 yıl önce Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ithafen kaleme aldığı mektubu 16 yıl sonra bizza
  • Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi (GBA) Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Optimum Akademi arasında imzalanan protokolle üniversite öğrenci
  • Randevu Al