Deprem Travma Psikolojisi

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…

Geleneksel Dostlar Divanı Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde toplandı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…

 

İş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan dostların bir araya geldiği buluşmada konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı. Bizde istedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin…” dedi.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı…Geleneksel Dostlar Divanı bu kez Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Merkez Yerleşkede Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ev sahipliğinde toplanan Dostlar Divanına iş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan önemli isimler katıldı.

Katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu başkanı Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran da vardı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 2Kokteyl ile başlayan buluşma Türk Sanat Müziği eserleri ile sıcak sohbetlere dönüştü.

Dostluk Divanının kurucusu Sami Özey, mikrofonu davetlilere uzatırken katılımcılar geçere samimiyet ve dostlu vurgusu yaptı.

Sonrasında ev sahibi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan kürsüye geldi. Dostluk Divanı uzun zamandır toplanıyordu ama akademik alan bu işin biraz dışındaydı diyen Tarhan, “İstedik ki bir yerden bizlere de bulaşsın, üniversitenin koridorlarında dostluk rüzgârları essin” ifadelerini kullandı.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 3Toplantının başkanlığını Dostlar Divanı Kurucusu, gazeteci, yazar Sami Özey yaparken Özey, ev sahipliğinden ötürü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a plaket ve yeni kitabı “Hayat Sohbetleri” ni takdim etti.


Gecenin sonunda Müftü Rahmi Yaran liderliğinde dua edildi.

Dostlar Divanı

Dostlar Divanı, İstanbul merkezli, meşveret, muhabbet ve düşünce hareketi. Bir başka ifadeyle; gerçek anlamdı bir akil insanlar heyeti. 6 veya 7 hafta da bir toplanır.

Üniversite koridorlarında dostluk rüzgârı… 4İstanbul’un çeşitli ilçelerinde, zaman zaman da Anadolu’nun güzel şehirlerinde bir araya gelir.
 
ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Randevu Al